Na prelome mesiacov sa koná 3. ročník Lamačského fotomaratónu, má byť pamäťovou stopou pre budúcnosť

Fotoaparat foto pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Amatérska súťaž v digitálnej fotografii sa uskutoční počas Rozálskych hodov v dňoch 31. augusta až 2. septembra. Účastníci sa môžu prihlásiť počas Rozálskych hodov osobne v stánku RC Obláčik alebo cez e-mail fotomaraton@oblacik.sk.

Súťažiaci v troch vekových kategóriách (Mládež, Dospelí, Seniori) budú zhotovovať fotografie v troch určených témach počas časového obmedzenia troch dní. Všetky zábery zhodnotí päťčlenná odborná komisia, výstava ocenených fotografií by sa mala konať v októbri vo foyer kina Lamač. Viac informácií nájdete na www.oblacik.sk.

Program aj pre deti

Súčasťou projektu 3. ročníka Lamačského fotomaratónu bude aj nadrozmerná mapa Lamača: na ňu budú môcť záujemcovia počas Rozálskych hodov prikladať zábery z rôznych zákutí našej mestskej časti, teda odfotené pamätihodnosti, detaily a hádanky. V stánku RC Obláčik budú počas Rozálskych hodov pripravené aj tematické tvorivé dielne pre deti, budú si môcť vymaľovať a dotvoriť pohľadnicu kostola sv. Rozálie a následne ju poslať príbuzným.

Pamäťová stopa

Projekt 3. ročníka Lamačského fotomaratónu je živou snahou o založenie tradície amatérskej fotosúťaže v digitálnej fotografii. Ambíciou organizátora je aj rozprúdiť diskusiu ohľadom umeleckej kvality a etiky záberov. V neposlednom rade ide aj o vytváranie pamäťovej stopy, ktorá dokumentuje a uchováva odkaz našej súčasnosti pre budúcnosť. Čo nám dnes príde ako bežná a všedná rutina môže mať o pár rokov vysokú informačnú hodnotu o dobe, ktorú žijeme a o mieste, kde sa nachádzame.

Lamacsky fotoramaraton plagat.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk