Na Prievozskej vystrelilo do vzduchu niekoľko kanalizačných poklopov, zasahovali policajti aj hasiči

Policia miesto cinu paska vysetrovanie.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

K zraneniu osôb doposiaľ nedošlo.

  • Aktualizovné

Polícia v pondelok pomáhala pri evakuácii osôb z biznis centra na Prievozskej ulici v Bratislave. Dôvodom sú vystreľujúce kanalizačné poklopy, ku ktorým má dochádzať z doposiaľ presne nezistených príčin.

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, viaceré hliadky bratislavských policajtov aktuálne asistujú príslušníkom Hasičského a záchranného zboru pri tejto netradičnej udalosti, ku ktorej došlo krátko po 17.30 hod. Z bezpečnostných dôvodov policajti usmerňovali aj premávku v tomto úseku.

Hasiči ukončili pondelkový zásah na Prievozskej a Plynárenskej ulici v Ružinove pred polnocou. Informovala o tom hovorkyňa prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová.

Po opakovaných meraniach boli hodnoty plynu a CO minimálne a hasiči sa začali vracať na svoje základne, uviedla s tým, že v utorok v ranných hodinách vykonajú opätovnú kontrolu administratívnej budovy a kontrolné merania plynu a CO za asistencie pracovníkov Slovenského plynárenského priemyslu.

Hasiči zasahovali v pondelok po 17.30 na Plynárenskej a Prievozskej, kde dochádzalo k vystreľovaniu kanalizačných poklopov. Na mieste bola nameraná vysoká koncentrácia CO. Zasahujúci hasiči vykonávali prieskum oblasti. Administratívnu budovu BBC-1 evakuovali. Pri udalosti zasahovalo viac ako 30 profesionálov zo všetkých bratislavských hasičských staníc a dobrovoľní hasiči z Ružinova. Pri udalosti sa nikto nezranil.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk