Na primátora Bratislavy kandiduje podľa neoficiálneho zoznamu 10 záujemcov

voľby, hlasovanie
ilustračné: SITA

V súčasnosti zatiaľ nie je známy oficiálny počet kandidátov za primátora i mestských poslancov hlavného mesta. Počty zverejnia, keď komisia skontroluje a zaregistruje kandidačné listiny. Do utorkovej polnoci oficiálne potvrdili kandidatúru na primátora Bratislavy ôsmi kandidáti. Pre novembrové voľby do orgánov samosprávy obcí ich museli záujemcovia o posty starostov a primátorov a obecných, mestských či miestnych poslancov podať do utorka 11. septembra do 24. hodiny.

Podľa neoficiálneho zoznamu je kandidátov za primátora hlavného mesta desať. O post sa chcú okrem súčasného primátora Iva Nesrovnala uchádzať aj starosta bratislavských Vajnôr a mestský poslanec Ján Mrva i viceprimátorka hlavného mesta SR Bratislavy Iveta Plšeková. O priazeň Bratislavčanov sa budú uchádzať aj bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, politik Viktor Béreš, advokát Jaroslav Brada (Strana moderného Slovenska), architekt Matúš Vallo či organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík. O kreslo primátora hlavného mesta majú záujem aj Andrej Trnovec za Slovenskú ľudovú stranu Andreja Hlinku a Roman Ruhig za Slovenskú národnú jednotu – stranu vlastencov. Neoficiálny zoznam poskytla zapisovateľka mestskej volebnej komisie Jarmila Kiczegová.

Nesrovnalove úspechy

Súčasný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal kandiduje ako nezávislý. Dokončiť by chcel to, čo začal, patrí sem napríklad obnova Hlavnej stanice. Za úspechy počas svojho pôsobenia považuje električku do Petržalky, opravenú cestu na Moste SNP, rekonštrukciu ciest i chodníkov v meste a kvalitnejšiu mestskú hromadnú dopravu. V ďalších rokoch chce, aby jazdila električka aj do mestských častí Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Vajnory, do Devínskej Novej Vsi i na koniec Petržalky.

Známy zatiaľ nie je ani oficiálny počet kandidátov do bratislavského mestského zastupiteľstva. V ďalšom volebnom období, v rokoch 2018 až 2022, bude v mestskom parlamente sedieť 45 poslancov, rovnako, ako je to aj v súčasnosti.

Tohtoročné komunálne voľby sa uskutočnia v sobotu 10. novembra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk