Na Prístavnej ulici vyrastie nová čerpacia stanica s unikátnym dizajnom

Cerpacia_stanica_slovnaft 1.jpg
slovnaft.sk

Najväčší prevádzkovateľ čerpacích staníc na Slovensku začal s výstavbou novej čerpacej stanice s unikátnym dizajnom na Prístavnej ulici. Stanica bude súčasťou modernej administratívno-obchodnej štvrte v blízosti nákupného centra Eurovea, komplexu Panorama City a lokality Mlynské Nivy.

Čerpaciu stanicu netradičného vzhľadu navrhla architektonická kancelária Alexy & Alexy. Ozvláštni ju najmä originálne riešené membránové prestrešenie s výraznou kovovou konštrukciou. Pri jej výstavbe by sa malo použiť viacero úsporných technológií.

Cerpacia_stanica_slovnaft 3.jpg
slovnaft.sk

Stanica bude vykurovaná prostredníctvom tepelného čerpadla, odobratá voda z podložia sa použije na vykurovanie a chladenie objektu a následne sa vráti späť do podzemných vôd. Na streche zas bude z estetického, ale aj ekologického dôvodu zeleň. Strešná zeleň je navrhnutá zo suchomilných tráv, ktoré sú nenáročné na starostlivosť a údržbu.

Podľa riaditeľky maloobchodu Timey Reicherovej bolo ich zámerom, „ aby sa unikátne riešená čerpacia stanica Slovnaft stala prirodzenou súčasťou jednej z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich častí Bratislavy. Pri jej výstavbe použijeme viaceré moderné technológie, ktoré nie sú pre čerpacie stanice štandardom.“

Čerpaciu stanicu by mali vybudovať do konca tohto roka a sprevádzkovať začiatkom roka 2017.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk