Na Prístavnom moste horela šachta, poškodené sú optické káble spoločnosti poskytujúcej internet a televíziu

Prístavný most
Foto: ilustračné, SITA

Požiar v šachte na Prístavnom moste už hasiči uhasili, spoločnosť UPC pracuje na obnovení svojich služieb.

Služby UPC v bratislavských mestských častiach Ružinov, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Vajnory a časť Nového Mesta i Šamorín budú dostupné vo večerných hodinách, technici zvárajú optické káble. Výpadok služieb spoločnosti UPC v Bratislave nastal pre požiar v šachte na Prístavnom moste v Bratislave, ktorý hasiči už uhasili.

V šachte majú optické vedenie aj ďalší operátori, vieme minimálne o štyroch, ktorí tiež evidujú výpadok,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca UPC Jaroslav Kolár s tým, že po uhasení požiaru technikom UPC a ostatných poskytovateľov nedovolili ihneď vstúpiť do šachty pre možné ohrozenie ich zdravia.

Optické káble zasiahnuté požiarom potrebujú technici zvariť, čo je podľa slov hovorcu pomerne časovo náročná záležitosť. „Vzhľadom na rozsah poškodenia optických vedení očakávame ukončenie opráv najskôr vo večerných hodinách,“ spresnil Kolár.

Spoločnosť UPC eviduje výpadok svojich služieb v hlavnom meste SR od ranných hodín. Informovala o tom spoločnosť UPC na sociálnej sieti. Požiar bol pravdepodobne založený úmyselne, polícii to nahlásili ako kriminálny čin, potvrdil pre agentúru SITA Kollár.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk