Na Račianskej ulici bude jazdiť najviac električiek, interval medzi nimi sa skrátil na pár minút

Elektricka 7.jpg
Foto: dpb.sk

Dopravný podnik Bratislava zaviedol novú linku, kapacita električiek sa zvýšila o 70 percent.

Bratislavskou Račianskou ulicou bude jazdiť historicky najväčší počet električiek, pričom interval medzi nimi skrátili na 120 sekúnd. „Oproti súčasnému stavu zvyšujeme kapacitu o 70 percent,“ uviedol Dopravný podnik Bratislava (DPB) na sociálnej sieti.

Od pondelka 2. septembra zavádzajú novú linku číslo 7, ktorá bude začínať pri železničných staniciach Vinohrady a Predmestie a odvezie cestujúcich na prestupné uzly Račianske mýto, Blumentál a na Hlavnú stanicu Bratislava. Bude premávať cez pracovné dni v ranných a poobedňajších špičkách.

Zmeny chystá DPB aj v ostatných častiach mesta. „Električku linky 2 v plnej miere nahradí priame spojenie s centrom linkou 4. Zachované bude aj priame spojenie medzi ŽST Nové Mesto a Hlavnou stanicou Bratislava, a to rýchlejšími vlakmi linky S70, v ktorých vďaka integrovanej doprave platia rovnaké električenky a lístky na MHD, ako v električkách, autobusoch a trolejbusoch,“ uviedol DPB v tlačovej správe.

Elektricka 7.jpg
Foto: dpb.sk

Zmena sa bude týkať aj prepojenia Petržalky s Dúbravkou, a to konkrétne autobusových liniek 83 a 84, ktoré budú premávať o 33 percent častejšie než v súčasnosti. Ich intervaly skrátili na tri až štyri minúty. Z Dlhých dielov obnovia prevádzku autobusu 133. Posilnia aj autobusy 31 a 39, ktoré vozia študentov z centra mesta k vysokoškolským internátom.

Od 15. septembra bude premávať aj špeciálny autobus 131, ktorý počas nedieľ a sviatkov vozí študentov od vlakov z Hlavnej stanice Bratislava expresne až k internátom v Slávičom údolí,“ uviedol DPB. Obnovia i linku 184, ktorá premáva medzi zastávkou Hroboňova a Ekonomickou univerzitou.

Mame spolocny ciel.jpg
Foto: dpb.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk