Na Račianskej už začali budovať novú križovatku, práce sú v plnom prúde

Malé Krasňany, Rača

Na Račianskej ulici v Rači pred pár týždňami pribudli dopravné obmedzenia. V oboch smeroch začali robotníci pracovať na novej svetelnej križovatke pri Reding Tower. Križovatka bude spájať hlavný ťah s rozostavanými bytovkami.

Budovanie križovatky so svetelným riadením zahŕňa rozšírenie ulice v danom úseku o odbočovací pruh, rekonštrukciu električkového priecestia, kanalizácie a ostatných napojení. Nová svetelná križovatka súvisí s výstavbou rezidenčného projektu Malé Krasňany hneď za administratívnou vežou. Vznik stoviek nových bytov bude mať za následok zvýšený nápor na dopravu, preto bola nová križovatka doslova nutnosťou. Súčasťou prác má byť aj dobudovanie cyklistického napojenia Račianskej ulice na cyklotrasu Jurava. Investícia by mala celkovo stáť okolo 1,2 milióna eur.

V budúcnosti by sa prostredníctvom novej komunikácie vedúcej k lokalite Malé Krasňany mala prepojiť Račianska s Horskou ulicou vedúcou k lokalite Slanec, čím by sa výrazne odľahčila intenzita dopravy na Peknej ceste v rannej a poobedňajšej špičke.

Projekt Malé Krasňany začali stavať minulý rok na jar a plánované ukončenie výstavby je v roku 2018. Celý projekt má priniesť viac ako 300 bytov a 150 apartmánov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk