Na Rázusovom nábreží vznikne Hrob neznámeho vojaka ako protokolárne miesto SR

Razusovo nabrezie propeler.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Areál Hrobu neznámeho vojaka ako protokolárne miesto SR Bratislava je totiž podľa rezortu obrany monument, ktorý nadčasovým umeleckým stvárnením symbolizuje patriotizmus a heroizmus občanov štátu naplňujúcich slová prísahy.

Hrob neznámeho vojaka bude ako protokolárne miesto Slovenskej republiky v hlavnom meste Bratislava na Rázusovom nábreží. Vyplýva to z návrhu Ministerstva obrany SR, ktorý na rokovaní schválila vláda.

Areál Hrobu neznámeho vojaka ako protokolárne miesto SR Bratislava je totiž podľa rezortu monument, ktorý nadčasovým umeleckým stvárnením symbolizuje patriotizmus a heroizmus občanov štátu naplňujúcich slová prísahy.

Je chápaný ako znak úcty k tým ľuďom v slovenských dejinách, ktorí na vojnovom poli vzdorovali násiliu, totalite a neprávosti a v zápase o slobodu, demokraciu a právo v slovenskej vlasti stratili svoj život.

Jeho umelecké stvárnenie je v súlade s historickými, národnými a kultúrnymi tradíciami Slovenska. Celkové riešenie Hrobu neznámeho vojaka ako protokolárneho miesta SR Bratislava vzíde z anonymnej verejnej výtvarnej súťaže návrhov.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom