Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slavín
Foto: archívne, SITA
23. marca 2020 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Na rekonštrukciu Slavína poskytlo Ministerstvo vnútra SR 460-tisíc eur

Slavín je bratislavský pamätník sovietskych vojakov padlých počas druhej svetovej vojny na území západného Slovenska.

Ministerstvo vnútra poskytlo hlavnému mestu SR Bratislave dotáciu na rekonštrukciu vojnového pamätníka Slavín. Ako sa ďalej uvádza v zmluve zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv, čiastka 460-tisíc eur, ktorú rezort na rekonštrukciu poskytol, predstavuje 80 % výdavkov na projekt. Hlavné mesto má podľa zmluvy zabezpečiť zvyšných 20 %, pričom peniaze poskytnuté ministerstvom má minúť do konca tohto roku.

Slavín je bratislavský pamätník sovietskych vojakov padlých počas druhej svetovej vojny na území západného Slovenska. Odhalili ho pri príležitosti 15. výročia oslobodenia Bratislavy Sovietskou armádou 4. apríla 1960. Projekt rekonštrukcie zahŕňa napríklad sanačné práce, kontrolu statiky, obnovu sochy sovietskeho vojaka a tiež ostatných umeleckých objektov na pamätníku.

Ministerstvo vnútra poskytuje dotácie na zabezpečenie starostlivosti o pamätníky a vojnové hroby na základe zákona o vojnových hroboch. Podľa zákona môžu byť finančné prostriedky využívané na plnenie záväzkov vyplývajúcich z medzinárodných zmlúv o vojnových hroboch, ktorými je SR viazaná.

Tiež na výkon prác na vojnovom hrobe pri udalosti celospoločenského alebo medzinárodného významu, úpravu verejného pohrebiska s vojnovými hrobmi, zrušenie vojnového hrobu alebo odstránenie následkov živelnej pohromy či inej mimoriadnej udalosti, prípadne vandalstva na vojnovom hrobe.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X