Na Šrobárovom námestí by mali pribudnúť chodníky aj oddychová zóna

námestie

Petržalka chce zrevitalizovať Šrobárovo námestie. Pribudnúť by mali chodníky, oddychová plocha aj oplotený výbeh pre psov. Kedy sa však dokončia rozostavané Námestie hraničiarov, nie je zatiaľ známe.

Bratislavská mestská časť Petržalka po schválení rozpočtu na tento rok začala s prípravami viacerých rekonštrukcií. Medzi návrhmi je aj Šrobárovo námestie. Ako sa pre agentúru SITA vyjadrila tlačová tajomníčka Miestneho úradu Petržalka Michaela Platznerová, „čakáme na priority poslancov, ktorí rozhodnú, či vo výbere uspeje spomedzi ostatných návrhov“.

Ako uviedla, v súčasnosti je na námestí zelená lúka s jedným chodníkom. Revitalizáciou by pribudli potrebné chodníky, oddychová plocha s mobiliárom, hracie prvky pre deti, športové prvky na exteriérové cvičenie a oplotený výbeh pre psov.

V roku 2014 začali v Petržalke rekonštruovať park na Námestí hraničiarov. Práce stavebník prerušil v druhej polovici decembra pre nevhodné klimatické podmienky a do dnešného dňa pracovať nezačal. „Mal by betónovať chodníky a je nevyhnutné, aby teplota okolitého prostredia počas 24 hodín neklesla pod päť stupňov Celzia. Pokiaľ nebude teplota optimálna, stavebné práce budú pozastavené,“ vysvetlila Platznerová. V momentálnej situácii tak nevie povedať, kedy Námestie hraničiarov dokončia.

„V prípade lepšieho počasia, keď sa bude dať pracovať, dodávateľ vie celé námestie kompletne ukončiť do troch týždňov,“ doplnila. Zo všetkých existujúcich chodníkov odstránili povrchy a vytvorili novú sieť komunikácií. „Práce zahŕňali aj vykopanie studne, ktorá bude slúžiť na zabezpečenie vody pre závlahový systém. Záhradníci v novembri a v decembri stihli vysadiť na časť námestia nové trvalky a stromy, urobili aj niektoré zemné úpravy,“ zhrnula Platznerová.

Petržalka získala na rekonštrukciu Námestia hraničiarov z Nórskeho finančného mechanizmu 172-tisíc eur, náklady budú 220-tisíc eur. V parku pribudnú lavičky a osadia tu nové odpadkové koše.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk