Na Starých gruntoch by konečne mohol pribudnúť chodník aj verejné osvetlenie

Stare grunty chodnik stavba.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Štyri roky po rekonštrukcii vozovky počíta magistrát v pripravovanom rozpočte na rok 2023 s výstavbou chodníka pozdĺž ulice.

Na Starých gruntoch v Bratislave by mal na budúci rok pribudnúť chodník aj verejné osvetlenie. Ako informuje na sociálnej sieti mestská časť Karlova Ves, štyri roky po rekonštrukcii vozovky počíta magistrát v pripravovanom rozpočte na rok 2023 s výstavbou chodníka pozdĺž ulice Staré grunty.

Potrebu vybudovania tejto infraštruktúry staviame už niekoľko rokov ako jednu z najvyšších priorít pre mesto v Karlovej Vsi,“ zdôraznila mestská poslankyňa a starostka Dana Čahojová.

Zahrnuté aj v rozpočte

To, že mesto počíta v rozpočte na budúci rok s vybudovaním chodníka na Starých gruntoch, potvrdila pre Karloveské noviny hovorkyňa magistrátu Dagmar Schmucková.

O konkrétnej výške je v tejto chvíli predčasné hovoriť, keďže nie je chválený rozpočet na rok 2023. Na realizáciu projektu je potrebné vysporiadať majetkové vzťahy medzi mestom a Univerzitou Komenského v Bratislave, čo je v štádiu riešenia,“ vysvetlila Schmucková.

Hneď ako bude naplnená táto podmienka, mesto bude môcť požiadať o stavebné povolenie.

Nový aj zrekonštruovaný

Projekt podľa informácií z magistrátu zahrnie výstavbu 1,8 kilometra nového chodníka od obratiska autobusov v Slávičom údolí, a tiež rekonštrukciu 600-metrového úseku na strane k Svrčej ulici.

Zhotovením chodníka sa skompletizuje pešie prepojenie dolnej časti Karlovej Vsi so Starými gruntami.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk