Na stavbe v Devínskej Novej Vsi došlo k tragédii: Žeriavnik strávil s ťažkosťami noc v stroji, na druhý deň zomrel

Zeriavnik smrt bratislava stavba.jpg
Reprofoto: www.noviny.sk

Udalosť šokovala aj Jozefových kolegov. Príbuzní pritom hovoria o problémoch, na ktoré sa sťažoval už v nedeľu okolo 11. hodiny.

Nikto na stavbe si nevšimol, že žeriavnik Jozef svoj stroj neopustil. Strávil v ňom noc. O prípade informoval portál noviny.sk v reportáži Márie Dulaiovej.

To, že sa niečo deje, si však všimla rodina. Otec siedmich detí neodpovedal na telefonáty, ktorými sa ho rodina snažila zohnať, keď sa v nedeľu večer nevrátil z práce domov.

Na druhý deň sa rodine potvrdili najhoršie obavy. Muž v žeriave skolaboval a von mu pomohli až hasiči. So zdravotnými ťažkosťami teda žeriavnik strávil celú noc vo svojom stroji.

„Lezci sa dostali ku kabíne, z ktorej muža zniesli, potom bol v rukách záchranárov,“ povedal pre portál noviny.sk hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave Štefan Koči

Lekári v nemocnici však mužovi vo veku 49 rokov už nedokázali pomôcť. Ten napokon podľahol zlyhaniu orgánov.

Udalosť šokovala aj Jozefových kolegov. Príbuzní pritom hovoria o problémoch, na ktoré sa sťažoval už v nedeľu okolo 11. hodiny.

Keď sa žeriavnik po nejakom čase neozýva po telefóne alebo vysielačke, tak vedúci stavby alebo nadriadený mal byť povinný skontrolovať svojho zamestnanca. Bolo horúco a oni sa naňho vykašľali a nechali ho zomrieť,“ uviedol pre portál rodinný známy.

Rodine a pozostalým vyjadrili úprimnú sústrasť investor stavby aj firma prevádzkujúca žeriavy na stavbe. Zdôraznili, že bezpečnosť pri práci je u nich na prvom mieste a dodali: „Budeme maximálne súčinní pri prešetrovaní tejto tragédie.“

„Chcela by som, aby to prešetrili,“ dodala Jozefova partnerka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk