Na Štrkovci teraz nájdete Pavilón na hranie, ide o putovný projekt

Pavilon postupne zavita do dalsich mestskych casti. foto mib veronika gezik.jpeg
Foto: Metropolitný inštitút Bratislavy

Pavilón je súčasťou celomestského projektu Mesto pre deti a na Štrkovci zostane približne mesiac.

Na Štrkovci zakotvil multifunkčný priestor pre verejné aktivity s názvom Pavilón na hranie. Ako informuje hovorkyňa Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB), ide o putovný projekt, ktorý sa postupne objaví v rôznych mestských častiach. „Navštíviť ho môžu aj dospelí či seniori, ktorí tu nájdu bezpečný priestor pre voľnočasové aktivity,“ uviedla. Pavilón je súčasťou celomestského projektu Mesto pre deti a na Štrkovci zostane približne mesiac.

V pavilóne nájdete športové náčinie či kriedy na chodník, a konať sa tu budú aj rôzne akcie, ako sú diskusie, divadielka, premietania, čítačky či malé koncerty. Je to hravý a podnetný priestor, ktorý vytvára kontrast ku každodennému využívaniu ulice či parku. Zároveň podporuje hru vonku, čo je jeden z pilierov projektu Mesto pre deti,“ priblížila urbanistka Sandra Štasselová, ktorá koordinuje projekt Mesto pre deti na MIB. Slávnostný krst pavilónu na Štrkovci sa uskutočnil v utorok 8. augusta.

Pavilón postupne zavíta do ďalších mestských častí, kde deťom aj dospelým prinesie príležitosť aktívne využívať verejný priestor a pretvoriť ho na miesto stretnutí, kultúrnych podujatí a zábavy,“ priblížila Krchňavá s tým, že prenosný pavilón vytvára tiež priestor pre budovanie komunitného života, podporuje kreativitu, prospieva fyzickému aj duševnému pohodliu, a tiež zlepšuje sociálne väzby či vzdelávanie. Jeho autorom a realizátorom je architekt Pavol Šiška.

Pavilón na hranie vznikol ako súčasť projektu Mesto pre deti, ktorý realizujú MIB a mesto Bratislava v spolupráci s organizáciou UNICEF. Herné vybavenie zabezpečilo KOLO – Bratislavské centrum opätovného využitia. O aktivitách v pavilóne MIB pravidelne informuje na instagrame Mesto pre deti alebo facebooku. „Pavilón je možné využiť aj na vlastnú akciu, avšak treba ju vopred nahlásiť na info@mestopredeti.sk,“ uzavrela Krchňavá.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk