Na súdy dnes chodí menej ľudí, niektorí o štrajku nevedeli

ŠTRAJK: Zamestnancov okresných a krajských súdov
Účastníci protestu pred Ministerstvom financií SR počas jednodňového výstražného štrajku zamestnancov okresných a krajských súdov v SR pre zlú sociálno-ekonomickú situáciu v rezorte MS SR. Bratislava, 19. február 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

Dnešný jednodňový výstražný štrajk zamestnancov súdov je badateľný aj na bratislavskom krajskom súde a zároveň Okresnom súde Bratislava I.

Chodby v budove, kde oba súdy sídlia, sú prázdne a len občas po nich prejde človek. Podľa službukonajúcich policajtov na súd dnes prišlo minimálne o tretinu menej ľudí ako v bežné dní. Niektorí ľudí ani nevedeli, že je štrajk. Oznam o štrajku aj s požiadavkami odborárov boli vyvesené na vstupných dverách do budovy súdov.

Činnosť podateľne je zabezpečená, potvrdil hovorca bratislavských súdov Pavel Adamčiak. Ako zdôraznil, mnohé pojednávania boli zrušené vopred. Na dverách pri pojednávacích miestnostiach je o tom oznam. Napriek tomu sa na súde pojednávalo, napríklad jednej sudkyni nastúpila nová asistentka v pondelok, takže sa do štrajku nestihla zapojiť. Časť pojednávaní sa uskutočnila, išlo najmä o verejné vyhlásenia rozsudkov, zdôraznil Adamčiak. Presnú štatistiku pojednávaní, koľko ich pre štrajk zrušili a koľko sa ich konalo, Adamčiak zatiaľ nemá. Chod všetkých súdov v obvode Krajského súdu Bratislava bol zabezpečený v nevyhnutnom rozsahu, podčiarkol.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk