Na Trnavskom mýte vidieť podľa obyvateľov ešte viac opilcov či asociálov. Môžu za to nové lavičky?

Posedenie na Trnavskom mýte
Foto: Facebook/ Sabina Barborjak

Pod fotografiou sa strhla búrlivá diskusia, do ktorej vstúpili Bratislavčania, starostka Dana Čahojová či poslanec Martin Vlačiky.

Trnavské mýto je dôležitým dopravným uzlom, cez ktorý jazdí veľa áut. Zároveň sa tam nachádzajú nemocnica, nákupné centrum či MHD zastávky a počas dňa je na námestí naozaj živo.

Mesto chcelo skrášliť verejný priestor a viac ho zazelenať. Výsledkom je niekoľko vysadených statných platanov pred tržnicou a pribudli i lavičky na posedenie. Lavičky sú určené pre ľudí čakajúcich na prestup alebo okoloidúdich, ktorí si chcú jednoducho posedieť a oddýchnuť. Má to však dve stránky mince.

Nebezpečná časť mesta

Na problém týkajúci sa nových lavičiek upozornila na Facebooku pani Sabina. Pod platanmi sa majú často združovať opití, nafetovaní obyvatelia a asociáli, ktorí zvyknú pobudnúť i na neďalekých MHD zastávkach.

Pani Sabina je presvedčená, že sa z Trnavského mýta stáva nebezpečná časť mesta. „Reálne začínam mať obavy chodiť tadiaľ, teraz sa mi prihováralo indivíduum s taškou toluenu a bateriek. Ak sa prihovorí môjmu dieťaťu, to sa tam dose*e od strachu,“ uviedla.

V príspevku apelovala na primátora Bratislavy Matúša Valla a poslanca Martina Vlačikyho, aby začali situáciu riešiť s mestskou políciou. Títo ľudia sú na lavičkách podľa pani Sabiny každý večer, vykrikujú po okoloidúdich a obťažujú ich.

Názory obyvateľov, poslanca a starostky

Prítomnosť problematických ľudí potvrdili ďalší obyvatelia. Pán Matej súhlasí s názorom Sabiny a dodal, že údajne v priestore úraduje partia piko dílerov. Pani Katarína uviedla, že ešte horšie ako Trnavské mýto je Račianske mýto a park. Pani Lenka upozornila, že ženy a deti sa môžu cítiť počas nočných hodín v tejto lokalite ohrozené.

„Každý deň z roboty idem tade s nechuťou. Na strane Centrálu pri podchode deky na zemi, majú tam spálňu. Hádky, bitky, len striehnu a otravujú. Minule veľa nechýbalo a jedna ma skoro napadla, som si dovolila ju poslať do roboty, keď žobrala odo mňa peniaze pre deti totálne ožratá,“ napísala pani Peťka.

Vallo sa do diskusie nezapojil. Vlačiky vysvetlil, že problematickí ľudia boli na Trnavskom mýte dávno pred výsadbou platanov.

„Neexistuje zákonná možnosť ich odtiaľ odstrániť, ak neporušujú zákon. Riešením je len pokračovanie v skultúrňovaní prostredia, aby tam čím viac zostávali ´normálni´ ľudia a títo sa zase presunú niekam inam,“ tvrdí poslanec. Argumentoval, že keď odstránia lavičky, tak sa asociáli presunú na zastávkové lavičky.

Vyjadrila sa aj starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová. Upozornenie na tento problém netreba podľa nej zľahčovať, pretože ide o vážnu vec. Alkohol na verejnosti a drogy by nemali byť podľa starostky považované za bežnú súčasť verejného života.

Máte negatívne skúsenosti s asociálmi na Trnavskom mýte?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk