Na Tyršovom nábreží opäť kempujú cudzinci

Vianoce tyrsovo nabrezie.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Na Tyršovom nábreží na petržalskej strane Dunaja opäť kempujú autá. Hoci je parkovanie na nábreží povolené, tento priestor ako oficiálne miesto na parkovanie schválený nie je.

Parkovisko na Tyršovom nábreží slúžilo v minulosti ako lunapark a kemp. V súčasnosti tento priestor využívajú ľudia, ktorí pracujú v centre mesta a nevedia tam zaparkovať. V týchto priestoroch zaparkujú a následne sa električkami dostanú do práce.

Každý rok, keď sa vyčasí, využívajú priestor na petržalskej strane Dunaja ľudia na parkovanie svojich karavanov. V utorok 24. apríla tam bolo až 9 áut, pred pár dňami tam kempovali už len 3 autá. Cudzincov láka najmä ľahká dostupnosť do centra, ale aj výhľad na krásy Bratislavy. Ide najmä o Holanďanov, Francúzov, Švédov a Nemcov. Niektorí tam len jednu noc prespia, iní sa zdržia aj na dlhšie.

Kemp parkovanie dovolenka.jpg
Ilustračné: pixabay.com

Parkovanie na Tyršovom nábreží nie je v súčasnosti pre karavany zakázané a dokonca ani spoplatnené. V týchto priestoroch je zavedená voda aj elektrina. Spoplatnenie tohto kempoviska by pritom pomohlo napĺňať mestskú pokladnicu.

S touto problematikou sa stretlo hlavné mesto už počas minuloročného leta. Vtedy sa k tejto téme vyjadril Vladimír Bajan v tlačovej správe: „petržalskej samospráve sa toto spontánne parkovanie obytných vozidiel bez napojenia na vodu či kanalizáciu, bez zabezpečenia odvozu odpadu, v lokalite, ktorá má byť výstavnou skriňou metropoly a ktorá ani v územnom pláne nie je určená na takýto účel, nepáči.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk