Na Tyršovom nábreží sa objavila kopa použitých pneumatík. Pozrite sa, čo sa s nimi stalo

Labyrint pneumatiky bratislava tyrsovo nabrezie wbn.jpg

Umelecké dielo s posolstvom má aj zabaviť deti a dospelých.

Na Tyršovom nábreží v Bratislave sa nahromadila kopa použitých pneumatík, tie však vytvárajú labyrint. Autorom tohto diela je umelec Lousy Auber, známy aj vďaka súčasnej fasáde hotela Kyjev. Kopa pneumatík má predovšetkým slúžiť ako zábavka pre obyvateľov aj návštevníkov. Zároveň chcel autor týmto dielom poukázať na ekologickú likvidáciu starých pneumatík. Informuje o tom portál WebNoviny.sk

Ako zodpovedný výrobca pneumatík podporujeme ekologické nakladanie s našimi pneumatikami. Každá ojazdená pneumatika musí byť zrecyklovaná a ekologicky zlikvidovaná,“ vysvetľuje mediálny zástupca Continental Barum Tomáš Stupavský, spoločnosť je totižto partnerom projektu a dodala na realizáciu použité pneumatiky.

Stavba labyrintu nebola jednoduchá a podieľal sa na nej skúsený produkčný tím spolu tri dni. Labyrint je zložený z viac ako 2 500 použitých pneumatík. „Výška stien labyrintu 160 cm je dostatočná na to, aby pre deti priniesol veľa zábavy z hier v jeho záhyboch a zákutiach. V strede labyrintu sa nachádza totem, ktorý je ako jediný postavený z nových letných pneumatík,“ vysvetľuje autor.

Urobili sme maximum pre to, aby bol labyrint bezpečný. Pneumatiky sú spojené tak, aby sa nikomu nič nestalo. Vznik diela bol konzultovaný s architektom, geodetom a postavil ho skúsený produkčný tím. O bezpečnosť najmä vo večerných a nočných hodinách sa bude starať aj strážna služba SBS,“ uzatvára autor. Video nájdete tu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk