Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Centrum_dalsieho_vzdelavania_uk.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Centrum ďalšieho vzdelávania sídli v jednej budove spolu s Fakultou manažmentu a Farmaceutickou fakultou Univerzity Komenského. oproti Zimnému štadiónu Ondreja Nepelu. Foto: Ján Šutý, © BratislavaDen.sk
28. júna 2018 Podujatia a akcie Bratislava od Ján Šutý, © BratislavaDen.skuniba.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Na Univerzite Komenského sa uskutoční 28. ročník Letnej univerzity slovenského jazyka a kultúry

Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského v Bratislave organizuje už po 28. raz Letnú univerzitu (LU) slovenského jazyka a kultúry pre zahraničných študentov a cudzincov. Letná univerzita sa bude konať od 1. do 20. júla.

Motívom tohtoročnej letnej univerzity je kultúrne dedičstvo v nás so sloganom Slovenčina spája svet. Tento rok sa bude vzdelávať takmer 80 účastníkov z 20 krajín sveta. Frekventanti sa môžu do vzdelávacích procesov zapojiť v troch špecializovaných kurzoch slovenského jazyka a kultúry, ktoré budú viesť kvalifikovaní lektori.

Program Letnej univerzity sa začína otváracím ceremoniálom, ktorý sa uskutoční v kongresovej sále VI Družba 3. júla o 16.30 hod. Výučba bude prebiehať vo všetkých jazykových úrovniach (A1 – C1) a pre posilnenie jazykových kompetencií sú pripravené náročnejšie, no o to zaujímavejšie voliteľné lingvisticko-komunikačné semináre.

Kongresove_centrum_uk.jpg
Kongresové centrum Vysokoškolského internátu Družba, kde sa uskutoční otvárací ceremoniál LU 2018. Foto: Ján Šutý, © BratislavaDen.sk

Popri vzdelávaní ponúka škola pestrý sprievodný program ako literárny seminár, stretnutie so známou etnologičkou, polyglotkou, divadelné predstavenie, folklórny tanec a nácvik ľudových piesní. Na programe sú aj fakultatívne výlety za kultúrnymi a historickými pamiatkami do blízkeho aj vzdialeného okolia Bratislavy, exkurzia do najkrajších miest Slovenska a pamiatok zapísaných v Svetovom dedičstve UNESCO a multimediálne spracovanie navštívených miest a neopakovateľných momentov do spoločnej Kroniky LU 2018.

Slávnostné ukončenie letnej univerzity sa bude konať v Moyzesovej sieni 19. júla o 17. hodine.

Letná univerzita slovenského jazyka a kultúry sa uskutoční pod záštitou rektora Univerzity Komenského v Bratislave Karola Mičietu a štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáša Parízka.

Primárnym cieľom je naučiť a zdokonaliť sa v slovenskom jazyku, ale aj rozšíriť jazykovedné, literárne či kultúrne a historické poznatky o Slovensku a Bratislave ako hlavnom meste SR, rozvíjať jazykové kompetencie v odborných predmetoch a získať zručnosti na úspešné absolvovanie prijímacích testov všeobecných študijných predpokladov (SCIO testy).

Bližšie informácie k letnej univerzite nájdete tu.

 

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X