Na úseku Bratislava – Kvetoslavov pribudol nový osobný vlak

Cestovanie pred sviatkami
Cestujúci počas čakania na vlak v priestoroch Hlavnej stanice. Foto: SITA

Na železničnom úseku Bratislava – Kvetoslavov a späť od pondelka 16. júla pribudol nový osobný vlak, ktorý bude premávať v pracovných dňoch popoludní. Ako informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR, po dohode so súkromným dopravcom RegioJet, a. s., zvyšuje kapacitu na uvedenom úseku v rámci posilňovania vlakov na frekventovanej trati medzi Bratislavou a Komárnom.

„Ponúkame ľuďom ďalšiu možnosť ako prestúpiť do verejnej osobnej dopravy, čo je naším dlhodobým cieľom,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek (Most-Híd). „Na tomto úseku navyše cestujúci môžu využiť aj integrovaný cestovný lístok, čo im uľahčuje prestup do MHD,“ uviedol minister.

Vyťaženosť trate

Nový osobný vlak z Bratislavy Hlavnej stanice do Kvetoslavova bude premávať v pracovných dňoch v čase o 17.05 hod. a späť do hlavného mesta sa bude vracať o 17.50 hod. Počas dní pracovného pokoja bude vlak premávať až do Dunajskej Stredy. „Pôvodný vlak, ktorý v rovnakom čase smeroval z Bratislavy do Komárna, teraz bude presunutý a zrýchlený na spoj REX 1777, ktorý bude z Hlavnej stanice dochádzať o osem minút neskôr, konkrétne o 17.13. Ďalšie zahustenie spojov v ranných špičkách je dnes pre maximálnu vyťaženosť tejto trate technicky nemožné,“ upozornilo ministerstvo dopravy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk