Na území bývalých sírnatých kúpeľov vo Svätom Jure by mal vyrásť polyfunkčný komplex

Dotknute uzemie sirnate kupele sv jur.jpg

Zámer navrhuje v nadväznosti na pôvodné kúpele „senior haus“ so zabezpečením zdravotnej starostlivosti.

Na území bývalých sírnatých kúpeľov vo Svätom Jure v okrese Pezinok plánujú postaviť polyfunkčný komplex. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA navrhovateľom Rudolfom Lacikom.

V zmysle zámeru rieši navrhovaná činnosť výstavbu a prevádzku polyfunkčných a bytových objektov v bývalom areáli sírnatých kúpeľov, vrátane revitalizácie pôvodného kúpeľného parku doplneného o novovytvorené plochy zelene, s dôrazom na rekreačný charakter územia. Začiatok výstavby je plánovaný približne v júni 2023, v závislosti od nadobudnutia právoplatnosti stavebných povolení. Predpokladaná doba výstavby je tri roky.

Zámer navrhuje v nadväznosti na pôvodné kúpele „senior haus“ so zabezpečením zdravotnej starostlivosti. Vo fyzioterapeutickej klinike má byť prevádzka fitness a wellness. „Navrhuje sa tiež vybudovanie nových obytných domov a občianskej vybavenosti a parkovacie stojiská na teréne, aj v podzemných garážach,“ uvádza sa v zámere.

Umiestnenie polyfunkčného komplexu v blízkosti cyklistickej trasy prechádzajúcej po hrádzi Šúrskeho kanála predpokladá využívanie zariadení občianskej vybavenosti aj cykloturistami. Vlastníkom pozemkov určených na výstavbu je navrhovateľ. Celkové náklady na výstavbu navrhovateľ neuviedol.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk