Na Vianoce sa chystá aj Petržalka, obyvatelia sa môžu tešiť na rozsvietenie stromčeka či Mikuláša

Mikuláš, Bratislava
Foto: Facebook/ Petržalka

Vianočná atmosféra a program budú iné ako pominulé roky.

Koronavírus pred zimou naberá na sile. Nemocnice sú na pokraji kolapsu a organizátori zrušili viaceré podujatia vrátane vianočných trhov. Petržalka nie je výnimkou, tohtoročné trhy v mestskej časti nebudú.

Miestny úrad v Petržalke a Kultúra v Petržalke však chcú potešiť svojich obyvateľov a Vianočnú Petržalku pripravili v pozmenenom formáte.

Rozsvietenie stromčeka a Mikuláš

Vianočný stromček bude stáť tradične na Námestí republiky. Rozsvieti sa v nedeľu 28. novembra. Deti poteší taktiež Mikuláš a to v nedeľu 5. decembra.

Stretnú ho deti na trase Dom kultúry Lúky – Slnečnice – Ovsište – Galéria Kontajner – Nobelovo námestie – električka na parkovisku pod Starým mostom – Tržnica – Technopol – Námestie republiky – Dom kultúry Zrkadlový háj.

Deti deťom a vianočná pošta

Program zahŕňa aj potešenie iných detí. Od pondelka 22. novembra do pondelka 6. decembra môžu malí Petržalčania vlastnoručne vyrobiť vianočné priania pre svojich kamarátov. Môžu ich vhodiť do schránok detských a rodinných pobočiek petržalskej knižnice.

Od začiatku decembra bude možné potešiť taktiež seniorov v petržalských domovoch sociálnych služieb. Môžete im vyrobiť sviatočný pozdrav a vhodiť do vianočnej schránky na každej pobočke petržalskej knižnice.

Poslednou časťou Vianočnej Petržalky budú stromčeky vinšov a prianí. Nájdete ich popri trase Mikuláša až do piatka 24. decembra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk