Na vianočnom Hlavnom trhu osadili špeciálne nádoby na cigaretové ohorky, z ohorkov bude asfalt

Cigaretove ohorky nadoba ekologia recyklovanie.jpg

Na Hlavnom a Františkánskom námestí umiestnili desať špeciálnych zberných nádob na cigaretové ohorky.

Cigaretové ohorky z vianočného trhu v Bratislave zrecyklujú a použijú na výrobu asfaltu. Ako informuje PR špecialistka z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS) Barbora Lehocká, na vianočnom Hlavnom trhu v Bratislave osadili špeciálne nádoby na cigaretové ohorky.

Tie zabezpečia minimalizáciu voľne pohodeného odpadu a tiež umožnia, že ohorky budú bezpečne recyklované,“ uviedla s tým, že sa z nich stane súčasť asfaltovej hmoty.

Projekt vznikol spoluprácou BKIS, Spoločnej aktivity proti environmentálnemu znečisteniu ohorkami SPAK-EKO a recyklačnej spoločnosti EcoButt. Na Hlavnom a Františkánskom námestí umiestnili 10 špeciálnych zberných nádob na cigaretové ohorky.

V bezpečnej vzdialenosti od hlavných trás môžu návštevníci do 22. decembra nájsť popolníky, ktoré okrem praktického využitia prostredníctvom infografiky vzdelávajú fajčiarov, aby svoje ohorky nehádzali na zem, lebo ich rozklad môže trvať roky,“ vysvetlila Lehocká.

Projekt nadväzuje na osvetovú kampaň Z ohorku ti žiadny cigaretovník nevyrastie. Nehádž ho na zem! „Vďaka projektu EcoButt bude zozbieraný odpad použitý na opravu ciest na Slovensku,“ doplnil konateľ spoločnosti EcoButt Hugo Repáň.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk