Na Vyšehradskej otvorili novú škôlku, do siedmich tried nastúpilo 165 detí

Materska skola vysehradska petrzalka 3.jpg
Ilustračná foto: petrzalka.sk

Materská škola na Vyšehradskej ulici sa po rokoch chátrania dočkala rekonštrukcie a otvorenia. V pondelok 3. septembra do siedmich tried nastúpilo 165 detí, starať sa o ne bude 14 učiteliek.

Počas rekonštrukcie boli kompletne odstránené všetky pôvodné priečky, obvodové murivo, strešný plášť, výplňové konštrukcie… Zachovaný zostal vlastne len nosný skelet. Vybudovali nové rozvody – vykurovanie, kanalizáciu, vodu, elektroinštalácie. Dnes má materská škola väčšiu plochu, než mala pôvodná, je dispozične prehľadnejšia a stavba je podstatne menej energeticky náročná. Všetky práce, pochopiteľne, nemohla pokryť 400-tisícová vládna dotácia, preto si mestská časť musela na rekonštrukciu vziať aj úver. Celková suma sa vyšplhala na vyše dva milióny eur.

Materska skola vysehradska petrzalka 1.jpg
petrzalka.sk

Rekonštrukciu budovy spoločnosť SOAR zvládla do roka a do dňa. Lenže škôlka, to nie je len budova samotná. Bolo treba vynoviť, resp. vybudovať nanovo jej areál – chodníky, oplotenie, ihrisko, vysadiť zeleň.

Slávnostné otvorenie

„Dnes (v pondelok 3. septembra, pozn. red.) sme otvorili našu najmodernejšiu škôlku, škôlku hodnú tretieho tisícročia. Do siedmich tried dnes prišlo 165 detí, o ktoré sa bude starať 14 učiteliek. Chcem im všetkým zaželať, aby sa v tejto materskej škole dobre cítili, aby sem radi chodili. Zároveň sa chcem poďakovať vedeniu spoločnosti SOAR a ostatným dodávateľským firmám za dobre vykonanú prácu a dodržanie časového harmonogramu. V neposlednom rade chcem poďakovať mojim kolegom a kolegyniam z odboru projektového riadenia, školstva a zo Strediska služieb školám, ktorí nemalou mierou prispeli k tomu, že dnes túto škôlku slávnostne otvárame,“ povedal na záver slávnostného otvorenia škôlky starosta Vladimír Bajan.

Materska skola vysehradska petrzalka 2.jpg
petrzalka.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk