Na vyvrcholení turnaja s názvom Tipsport Malta Cup bude zápasiť aj Slovan Bratislava

FUTBAL FL: Nitra - Bratislava
Ilustračná foto: SITA/Martin Havran

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa zúčastnia na Malte na finálovom podujatí v rámci tradičného zimného turnaja, ktorého základná fáza sa od 5. do 16. januára 2019 odohrá v Česku.

Ostrovná krajina v Stredozemnom mori bude dejiskom Final Four v dňoch od 18. do 21. januára 2019. Na vyvrcholení turnaja s názvom Tipsport Malta Cup bude okrem spomenutého Slovana Bratislava štartovať aj víťaz základnej časti, víťaz ostatného ročníka Zbrojovka Brno a ďalší pozvaný tím – FK Mladá Boleslav.

Chceli sme dosiahnuť čo možno najvyššiu futbalovú kvalitu v rámci klubov z Česka a Slovenska. Toto kritérium, samozrejme, Slovan spĺňa a sme veľmi radi, že na našu ponuku prikývol,“ uviedol v tlačovej správe riaditeľ turnaja Aleš Kolář.

Sme radi, že v januári vycestujeme na Maltu a zmeriame si sily s kvalitnými súpermi. Je výborné, že tam absolvujeme prvé herné sústredenie, keďže na Slovensku v tom čase nebudú také klimatické podmienky, aké by sme na našu prípravu potrebovali. Vždy je o čo hrať, hráči v takýchto zápasoch bojujú o svoje miesta v základnej zostave a každé víťazstvo posúva tím ďalej, čo sa týka sebavedomia,“ uvítal túto možnosť tréner belasých Martin Ševela.

Hrať sa bude na Národnom štadióne Ta´ Qali s kapacitou takmer 17-tisíc divákov. V základnej fáze zimného turnaja bude účinkovať 16 klubov. Budú medzi nimi aj traja slovenskí zástupcovia – FC Nitra, FK Poprad a 1. FC Tatran Prešov.

Účastníci sa pobijú o rekordne vysoké finančné prémie (až do výšky 160 000 českých korún, pozn.). Tou najzaujímavejšou odmenou však bude miestenka na Tipsport Malta Cup 2019. „V budúcnosti by sme chceli zachovať to, že celkový víťaz bude mať istotu účasti na Malte aj pre nasledujúci rok. Ostatné tímy sa budú môcť kvalifikovať zo skupín,“ prezradil ďalšie plány Aleš Kolář.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk