Na Záhradníckej má vyrásť polyfunkčný komplex za takmer 50 miliónov eur

Zahradnicka bajkalska vystavba polyfunkcny komplex.jpg

Plánovaný termín začatia výstavby prvej etapy je máj 2022, druhej etapy február 2024.

Na Záhradníckej ulici v Bratislave chcú postaviť polyfunkčný komplex za takmer 50 mil. eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA.

Predmetom navrhovanej činnosti je výstavba polyfunkčných objektov v lokalite Záhradnícka – Bajkalská, ktoré budú ponúkať vo variante 1 priestory pre administratívu, nájomné priestory pre podnikateľskú obchodnú činnosť,“ uvádza sa v zámere. Vo variante 2 sa uvažuje aj s vybudovaním apartmánov.

Predpokladané náklady

Predpokladané investičné náklady na výstavbu prvej etapy sú 23 907 500 eur, druhej etapy 24 806 500 eur.

Plánovaný termín začatia výstavby prvej etapy je máj 2022, druhej etapy február 2024. Doba výstavby každej etapy je 22 mesiacov.

Polyfunkčný objekt

Parcely sú v súčasnosti nevyužívané a tvoria samostatnú ucelenú plochu. Územie navrhovanej výstavby je zo severnej strany vymedzené komunikáciou Záhradnícka, z juhozápadnej susedí s bytovým domom Klincová, zo severovýchodnej strany je územie vymedzené pravým napojením komunikácie Záhradnícka na mimoúrovňovú križovatku Záhradnícka – Bajkalská a zo západnej strany susedí s bytovým domom Octopus.

Polyfunkčný objekt 1 má navrhnutých šesť nadzemných a dve podzemné podlažia, polyfunkčný objekt 2 má navrhnutých deväť nadzemných a dve podzemné podlažia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk