Na zastávkach MHD v Bratislave pribudnú nové infotabule za takmer 1,5 milióna eur

Tabule sad j krala
Foto: Dopravný podnik Bratislava

Dopravný podnik Bratislava obstaral 124 nových informačných tabúľ na zastávky MHD.

V Bratislave pribudnú na zastávkach MHD nové infotabule za takmer 1,5 milióna eur.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) v týchto dňoch úspešne obstaral zákazku na 124 nových infotabúľ, ktorá je financovaná zo zdrojov EÚ, Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu,“ uviedol DPB a dodal, že tabule prispejú k vyššej informovanosti cestujúcich o aktuálnych odchodoch spojov a o mimoriadnych udalostiach a výlukách v bratislavskej MHD.

Vysúťažená cena za dodávku 124 kusov infotabúľ je 1, 475 milióna eur bez DPH. „Výška spolufinancovania DPB je 5 percent, teda 73 750 eur,“ uviedol hovorca DPB Matej Michlík.

Pribudnú ďalšie

K existujúcim 89 zastávkovým tabuliam pribudne v roku 2020 dvojciferný počet tabúľ na modernizovanom úseku Dúbravsko-Karloveskej radiály, na Americkom námestí a v Rači,“ informoval DPB s tým, že v roku 2021 pribudnú ďalšie tabule na významných zastávkach a prestupných uzloch v celom hlavnom meste.

Prínos týchto tabúľ ocenia cestujúci najmä v časoch dopravných špičiek, keď je z dôvodu hustej premávky dodržiavanie cestovných poriadkov spojov DPB náročné,“ uviedol dopravný podnik.

Tabule zároveň zvyšujú bezpečnosť, keďže sú na oboch stranách vybavené kamerovým systémom a hlásičmi, cez ktoré sa môže ozvať dopravný dispečing. Tiež majú funkciu informovania o údajoch pre nevidiacich.

Aktuálne údaje

Všetky infotabule sú vybavené oranžovými LED diódami a údaje na nich sú priebežne aktualizované. Pri odpočte času do odchodu spoja sa vychádza z odchodu z predchádzajúcich zastávok.

DPB v spolupráci s partnermi prevádzkuje službu Virtuálna zastávková tabuľa na adrese DPB, pri ktorej je možné si zobraziť údaje až zo štyroch geograficky najbližších zastávok podľa GPS polohy zariadenia. Táto služba funguje pre všetky zastávky MHD v Bratislave,“ vysvetľuje dopravný podnik. Mimoriadne informácie, pre ktoré je vyhradený spodný riadok infotabúľ, sú zverejňované aj na stránke DPB tu.

Tú je možné zobraziť na akomkoľvek zariadení pripojenom k internetu a nevyžaduje sa registrácia.

Tabule sad j krala
Foto: Dopravný podnik Bratislava
Tabula safarikovo
Foto: Dopravný podnik Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk