Na Žižkovej pravdepodobne zlyhalo prepojenie potrubia, dodávky vody a premávka na nábreží je obnovená

Potrubie bvs podhradie porucha.jpg

V najbližších dňoch budú posudzovať stav svahu, ktorý priamo zasiahol únik vody.

Počas napájania rekonštruovaného potrubia na veľké transportné potrubia pravdepodobne zlyhalo prepojenie. Také sú predbežné odhady príčiny havárie, ktorá sa stala v rámci prác Bratislavskej vodárenskej spoločnosti na rekonštrukcii starého vodovodu na Žižkovej ulici v piatok 28. apríla okolo 12.00 hod.

Presnú príčinu poruchy určia v nasledujúcich dňoch. Pri nehode uniklo veľké množstvo vody smerom na ulicu armádneho generála L. Svobodu, čo zapríčinilo dočasné uzavretie ulice pre cestnú dopravu a výluky MHD.

Bratislavská vodárenská spoločnosť bezodkladne odstavila prívod vody do poškodeného potrubia, čím zastavila ďalší únik vody a do niekoľkých hodín obnovila dodávku vody v postihnutej lokalite. Premávku na nábreží už obnovili v piatok večer.

V súvislosti s odstraňovaním následkov tejto havárie bola vyhlásená mimoriadna situácia. Premávka na nábreží nie je aktuálne v ohrození, situácia sa však v nasledujúcich dňoch bude monitorovať a posudzovať sa bude aj stav svahu, ktorý priamo zasiahol únik vody,“ informovala hovorkyňa Bratislavy Dagmar Schmucková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk