Nadácia mesta Bratislavy podporí kultúru aj komunity prostredníctvom grantov

kultúra peniaze dotácie grant
Foto: ilustračné, GettyImages

Tentokrát ide o novú výzvu na podporu kultúry pre rok 2021 zameranú na rozvoj kapacít organizácií.

Nadácia mesta Bratislavy (NMB) podporí prostredníctvom grantov kultúru aj komunity. V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

V reakcii na pandemickú situáciu zverejnila NMB po samostatnej výzve na podporu kultúrnych podujatí ďalšiu výzvu v rámci Grantového programu (GP) Kultúra. Tentokrát ide o novú výzvu na podporu kultúry pre rok 2021 zameranú na rozvoj kapacít organizácií,“ uviedla hovorkyňa.

Okrem toho otvára nadácia súčasne aj dve výzvy v GP Komunity na podporu komunitných aktivít a na podporu komunitných priestorov. Všetky štyri výzvy sú pre záujemcov otvorené do 31. marca.

Rozvoj kapacít organizácií

Nadácia chce prostredníctvom novej grantovej výzvy v rámci GP Kultúra: Rozvoj kapacít organizácií ponúknuť pomoc kultúrnym aktérom v nestabilnej situácii.

Cieľom otvorenia tohto programu je podpora rozvoja a budovanie kapacít jej nezriaďovaných organizácií tak, aby zostalo zachované ich udržateľné fungovanie napriek limitujúcim pandemickým opatreniam a mali priestor venovať sa vlastnému rozvoju,“ vysvetlila hovorkyňa.

Kultúrne podujatia

V rámci samostatnej výzvy v GP Kultúra: Kultúrne podujatia podporí NMB kultúrne podujatia, ktorých realizátori patria medzi najviac zasiahnutých aktérov kultúrnej a umeleckej sféry.

Pozornosť bude venovaná aktivitám, ktoré súvisia s mestskými témami 21. storočia a výzvami, ktoré prináša udržateľný rozvoj. Tento program dáva možnosť za súčasnej pandemickej situácie uvažovať nad variantmi výstupov v závislosti od jej vývoja,“ uviedla hovorkyňa.

Program Komunity

V grantovom programe Komunity sa môžu záujemcovia uchádzať o grant v oblastiach Komunitné aktivity a Komunitné priestory.

Oba programy poskytujú príležitosť na podporu a rozvoj komunít pri realizácii svojich projektov vo verejnom priestore, ako aj pri budovaní komunitných priestorov, ktoré prispievajú k prehlbovaniu vzťahu Bratislavčaniek a Bratislavčanov v mestskom prostredí,“ uzavrela hovorkyňa.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk