Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kultúra peniaze dotácie grant
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
24. februára 2021 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Nadácia mesta Bratislavy podporí kultúru aj komunity prostredníctvom grantov

Tentokrát ide o novú výzvu na podporu kultúry pre rok 2021 zameranú na rozvoj kapacít organizácií.

Nadácia mesta Bratislavy (NMB) podporí prostredníctvom grantov kultúru aj komunity. V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

V reakcii na pandemickú situáciu zverejnila NMB po samostatnej výzve na podporu kultúrnych podujatí ďalšiu výzvu v rámci Grantového programu (GP) Kultúra. Tentokrát ide o novú výzvu na podporu kultúry pre rok 2021 zameranú na rozvoj kapacít organizácií,“ uviedla hovorkyňa.

Okrem toho otvára nadácia súčasne aj dve výzvy v GP Komunity na podporu komunitných aktivít a na podporu komunitných priestorov. Všetky štyri výzvy sú pre záujemcov otvorené do 31. marca.

Rozvoj kapacít organizácií

Nadácia chce prostredníctvom novej grantovej výzvy v rámci GP Kultúra: Rozvoj kapacít organizácií ponúknuť pomoc kultúrnym aktérom v nestabilnej situácii.

Cieľom otvorenia tohto programu je podpora rozvoja a budovanie kapacít jej nezriaďovaných organizácií tak, aby zostalo zachované ich udržateľné fungovanie napriek limitujúcim pandemickým opatreniam a mali priestor venovať sa vlastnému rozvoju,“ vysvetlila hovorkyňa.

Kultúrne podujatia

V rámci samostatnej výzvy v GP Kultúra: Kultúrne podujatia podporí NMB kultúrne podujatia, ktorých realizátori patria medzi najviac zasiahnutých aktérov kultúrnej a umeleckej sféry.

Pozornosť bude venovaná aktivitám, ktoré súvisia s mestskými témami 21. storočia a výzvami, ktoré prináša udržateľný rozvoj. Tento program dáva možnosť za súčasnej pandemickej situácie uvažovať nad variantmi výstupov v závislosti od jej vývoja,“ uviedla hovorkyňa.

Program Komunity

V grantovom programe Komunity sa môžu záujemcovia uchádzať o grant v oblastiach Komunitné aktivity a Komunitné priestory.

Oba programy poskytujú príležitosť na podporu a rozvoj komunít pri realizácii svojich projektov vo verejnom priestore, ako aj pri budovaní komunitných priestorov, ktoré prispievajú k prehlbovaniu vzťahu Bratislavčaniek a Bratislavčanov v mestskom prostredí,“ uzavrela hovorkyňa.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X