Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze eura pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com
4. marca 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Nadácia mesta Bratislavy spúšťa grantový program Kultúra, vyčlenených je naň 500-tisíc eur

Vyčlenená suma je rozdelená do troch kategórií a oprávnené subjekty môžu podávať žiadosť o dotácie do konca marca.

Nadácia mesta Bratislavy v týchto dňoch spustila výzvu v rámci grantového programu Kultúra, na ktorý v rozpočte hlavného mesta na tento rok vyčlenili 500-tisíc eur. Vyčlenená suma je rozdelená do troch kategórií a oprávnené subjekty môžu podávať žiadosť o dotácie do konca marca.

Nadácia mesta Bratislavy bude pre záujemcov o podporu z grantového programu Kultúra realizovať v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca dva informačné semináre 10. marca od 14.00 do 16.00 a 24. marca od 13.00 do 15.00 hod.

Tri kategórie

Grantový program Kultúra je rozdelený do troch kategórií. Prvou kategóriou je Tvorba a uvedenie diela, kde je podpora pre žiadateľov pôsobiacich v oblasti profesionálneho umenia. Do tejto kategórie spadajú všetky žánre umeleckej tvorby. Podpora je určená aj na realizáciu výskumných projektov a odbornú kritickú reflexiu, ktorých výsledkom je umelecké dielo.

Pri druhej kategórii Kultúrne podujatia je podpora určená pre festivaly, koncerty, predstavenia, prehliadky, súťaže alebo workshopy. Poslednou kategóriou je Celoročná činnosť kultúrnych centier a podpora je určená pre nekomerčné kultúrne centrá dlhodobo pôsobiace v oblasti kultúry. Informoval o tom hovorca mesta Peter Bubla.

Štipendijný program

Okrem toho Nadácia mesta Bratislavy vyhlási v marci aj grantový program Komunity, pre ktorý je na tento rok vyčlenená suma 50-tisíc eur a jeho zámerom je podpora komunitných projektov vo verejnom priestore.

Zároveň Nadácia mesta Bratislavy vyhlási v apríli aj štipendijný program Umenie a samostatný program Strategická podpora podujatí, ktorý je určený pre kultúrne podujatia konajúce sa v Bratislave.

Nadácia mesta Bratislavy je novým moderným a transparentným systémom grantovej podpory mesta. Hlavným poslaním nadácie je napĺňanie verejných politík mesta v špecifických oblastiach.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X