Nadácia mesta Bratislavy vyhlásila grantovú výzvu na funkčnejšie verejné priestory

Komunitne projekty obnova grant pomoc vyzva.jpg

Alokovaná suma je 120-tisíc eur, pričom 100-tisíc eur bude rovnomerne rozdelených do piatich bratislavských okresov.

Nadácia mesta Bratislavy (NMB) aj tento rok vyhlásila grantovú výzvu na funkčnejšie verejné priestory, ktorej cieľom je pomôcť aktívnym obyvateľom zmeniť okolie svojho bydliska.

Ako informuje NMB na svojej webovej stránke, v roku 2022 podporí revitalizáciu verejných priestranstiev, ktoré slúžia na komunitné účely, rozširovanie priestorových kapacít pre jednotlivé komunity, oživenie a premenu doteraz nevyužívaných verejných priestranstiev tak, aby zlepšili možnosti trávenia voľného času a zvýšili kvalitu života v Bratislave.

Maximálna výška podpory

Alokovaná suma vo výzve je 120-tisíc eur. „Suma 100-tisíc eur bude rovnomerne rozdelená do piatich bratislavských okresov, 20-tisíc eur rozdelí hodnotiaca komisia medzi najvyššie hodnotené projekty bez ohľadu na okres,“ vysvetľuje NMB.

Maximálna výška podpory pre jednu žiadosť je 5-tisíc eur pre organizovanú verejnosť – mimovládne neziskové organizácie, a 2-tisíc eur pre neformálne iniciatívy zastúpené fyzickou osobou.

Minimálna výška podpory nie je stanovená, menšie projekty tak nie sú vylúčené z podpory. Jeden žiadateľ môže podať maximálne jednu žiadosť v rámci výzvy.

Iniciatívy a organizácie

O grant sa môže uchádzať organizovaná verejnosť – mimovládne neziskové organizácie, ako aj neformálne iniciatívy, ktoré zastupuje fyzická osoba.

Záujemcovia môžu konzultovať riešenie svojho projektu a povoľovacích záležitosti, ako napríklad povolenia k užívaniu pozemku s Metropolitným inštitútom Bratislavy (MIB).

Dňa 15. februára v čase od 15.00 do 16.30 sa uskutoční webinár k možnostiam výzvy s priestorom na otázky. Na webinár je možné prihlásiť sa zaslaním e-mailu s predmetom WEBINÁR FVP na adresu nadacia@bratislava.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk