Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sklo umenie ilustracne pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com
10. augusta 2020 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Nadácia mesta podporí komunity, v Lamači vznikne skatepark a v Novom Meste Záhradný dvor

Nadácia mesta Bratislavy rozdelí v programoch Komunity a Umenie takmer 150-tisíc eur.

Vďaka Nadácii mesta Bratislavy (NMB) vznikne skatepark v Lamači, Záhradný dvor v Novom Meste a ďalších 37 projektov v rámci programu Komunity. Hlavné mesto informuje o projektoch podporených prostredníctvom NMB na sociálnej sieti.

Ožijú viaceré komunitné záhradky, vnútrobloky, predzáhradky a aj mnohé susedské iniciatívy a občianske združenia, ktoré robia naše mesto krok za krokom lepšími,“ uvádza mesto a dodáva, že v rámci grantového programu Umenie bolo touto nadáciou rozdelených 30 štipendií na podporu tvorby etablovaných, ale aj začínajúcich bratislavských umelkýň a umelcov. Nadácia rozdelí v programoch Komunity a Umenie spolu takmer 150-tisíc eur.

Tri oblasti

Grantový program Komunity bol otvorený medzi 20. májom až 15. júnom v troch oblastiach – komunitné aktivity, verejné priestranstvá a komunitné priestory.

Oprávnenými žiadateľmi boli nezriaďované subjekty pôsobiace v Bratislave, pričom v oblasti komunitné aktivity sa mohli uchádzať o podporu aj neformálne iniciatívy zastúpené fyzickou osobou,” vysvetlil magistrát a dodal, že na hodnotenie bolo postúpených 57 žiadostí.

Podporu získalo 39 projektov v celkovej sume 72-tisíc eur. „Podporu získali rôzne komunitné a susedské iniciatívy či priestory, v ktorých komunity trávia svoj čas. Umožnená bude aj drobná fyzická revitalizácia verejných priestranstiev,” doplnilo mesto.

Výška štipendia

Štipendijný program Umenie bol otvorený medzi 30. aprílom a 31. májom. Záujemcovia o štipendium mohli reflektovať na špecifiká výzvy, ktorými boli Identita mesta a Globálne výzvy.

Výška štipendia pre jednotlivca bola stanovená na 2 500 eur. Na hodnotenie bolo postúpených 84 žiadostí o štipendium.

Vzhľadom na alokáciu v programe bolo možné udeliť 30 štipendií v celkovej sume 75-tisíc eur,” vysvetľuje hlavné mesto a dodáva, že štipendium získali profesionálni umelci tvoriaci v Bratislave v oblasti vizuálneho umenia, scénického umenia – divadla, hudby, tanca, ako aj literatúry, odbornej reflexie či medziodborových aktivít.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X