Nadácia mesta podporí komunity, v Lamači vznikne skatepark a v Novom Meste Záhradný dvor

Sklo umenie ilustracne pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Nadácia mesta Bratislavy rozdelí v programoch Komunity a Umenie takmer 150-tisíc eur.

Vďaka Nadácii mesta Bratislavy (NMB) vznikne skatepark v Lamači, Záhradný dvor v Novom Meste a ďalších 37 projektov v rámci programu Komunity. Hlavné mesto informuje o projektoch podporených prostredníctvom NMB na sociálnej sieti.

Ožijú viaceré komunitné záhradky, vnútrobloky, predzáhradky a aj mnohé susedské iniciatívy a občianske združenia, ktoré robia naše mesto krok za krokom lepšími,“ uvádza mesto a dodáva, že v rámci grantového programu Umenie bolo touto nadáciou rozdelených 30 štipendií na podporu tvorby etablovaných, ale aj začínajúcich bratislavských umelkýň a umelcov. Nadácia rozdelí v programoch Komunity a Umenie spolu takmer 150-tisíc eur.

Tri oblasti

Grantový program Komunity bol otvorený medzi 20. májom až 15. júnom v troch oblastiach – komunitné aktivity, verejné priestranstvá a komunitné priestory.

Oprávnenými žiadateľmi boli nezriaďované subjekty pôsobiace v Bratislave, pričom v oblasti komunitné aktivity sa mohli uchádzať o podporu aj neformálne iniciatívy zastúpené fyzickou osobou,” vysvetlil magistrát a dodal, že na hodnotenie bolo postúpených 57 žiadostí.

Podporu získalo 39 projektov v celkovej sume 72-tisíc eur. „Podporu získali rôzne komunitné a susedské iniciatívy či priestory, v ktorých komunity trávia svoj čas. Umožnená bude aj drobná fyzická revitalizácia verejných priestranstiev,” doplnilo mesto.

Výška štipendia

Štipendijný program Umenie bol otvorený medzi 30. aprílom a 31. májom. Záujemcovia o štipendium mohli reflektovať na špecifiká výzvy, ktorými boli Identita mesta a Globálne výzvy.

Výška štipendia pre jednotlivca bola stanovená na 2 500 eur. Na hodnotenie bolo postúpených 84 žiadostí o štipendium.

Vzhľadom na alokáciu v programe bolo možné udeliť 30 štipendií v celkovej sume 75-tisíc eur,” vysvetľuje hlavné mesto a dodáva, že štipendium získali profesionálni umelci tvoriaci v Bratislave v oblasti vizuálneho umenia, scénického umenia – divadla, hudby, tanca, ako aj literatúry, odbornej reflexie či medziodborových aktivít.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk