Nadchody a výťahy nad električkovou traťou v Karlovej Vsi si na dokončenie ešte musia počkať

Karlova ves vytahy a nadjazdy elektricka radiala.jpg

Výťahy pri nadchodoch čakajú na ukončenie verejného obstarávania zmluvného servisu.

Nadchody a výťahy nad zrekonštruovanou električkovou traťou v bratislavskej Karlovej Vsi mesto dokončí až na jar.

Na dokončenie nadchodov ponad električkovou radiálou na zastávkach Kútiky, Nad lúčkami a Botanická si cestujúci budú musieť počkať do apríla. V máji sa očakáva spustenie výťahov, aby mali jednoduchý presun hendikepovaní cestujúci či rodičia s kočíkmi,“ informuje na svojej webovej stránke mestská časť Karlova Ves.

Lávka aj výťahy

Na lávke na Botanickej je potrebné ešte dokončiť sanáciu nosných konštrukcií sanačnou maltou a dotiahnuť detaily spojené s výťahovými šachtami. Výťahy pri nadchodoch čakajú na ukončenie verejného obstarávania zmluvného servisu.

Pre dosiahnutie čo najnižšej sadzby za servis na jeden výťah sme spojili verejné obstarávanie servisu výťahov na Dúbravsko-Karloveskej radiále s inými výťahmi, ako napríklad pri Moste Apollo. Aj preto tento proces trvá dlhšie, ako sme predpokladali,“ uviedla hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

Po ukončení verejného obstarávania a zazmluvnení dodávateľa budú výťahy spustené do prevádzky.

Chýba dopravné značenie

Niektorým úsekom komunikácií popri električkovej trati, najmä na Botanickej ulici, ešte chýba dopravné vodorovné značenie. Podľa magistrátu ho nie je možné momentálne dokončiť, keďže vodiace čiary sa tu robia pomocou technológie studeného plastu.

Ten sa nesmie robiť pri teplotách pod 10 stupňov Celzia a okrem toho si vyžaduje suché počasie, teda bez dažďa, snehu, prípadne hmly.

Práce na vodorovnom dopravnom značení sú závislé od počasia. Dokončené by mali byť v apríli, keď bude možné opäť klásť na vozovku studený plast,“ uzavrela hovorkyňa magistrátu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk