Nádherná vôňa kvetov priláka Bratislavčanov na výstavu Flora

kvety, ruže, flóra, Kontraktačno-predajný medzinárodný veľtrh kvetín a záhradníctva - FLÓRA BRATISLAVA 2013. Bratislava, 3. máj 2012. Foto: SITA/Diana Černáková
ilustračné: SITA

Nádherné a voňavé kvety prilákajú opäť tisíce turistov a miestnych do petržalskej Incheby. V priestoroch tohto výstaviska sa bude konať najväčšia kvetinová a záhradnícka výstava na Slovensku.

Výstava Flora Bratislava 2018 začína vo štvrtok 3. mája a končí v nedeľu 6. mája. Táto výstava je od prvého dňa sprístupnená pre širokú verejnosť. Vo štvrtok až sobotu budú brány otvorené od 9. do 19. hodiny. V nedeľu sa brány zatvoria o 18. hodine. Slávnostné otvorenie sa začne vo štvrtok 3. mája o 10. hodine v hale B1.

Na ploche 11 000 metrov štvorcových sa predstavia predajcovia zo Slovenska, Maďarska, Česka, Talianska či z Poľska. Návštevníci sa môžu tešiť na najnovšie trendy vo viazaní kvetov a tvorbe záhrad. Na výstave nájdu návštevníci okrem interiérových a exteriérových kvetov aj záhradnú techniku, bazény a vírivky. Táto výstava bude bohatá na rôzne prednášky a workshopy.

Flóra Bratislava 2017
Expozícia 38. ročníka medzinárodného veľtrhu kvetín a záhradníctva Flóra Bratislava 2017. Foto: SITA

Pripravený bude aj bohatý sprievodný program. Návštevníci sa môžu tešiť na výrobu fotorámiku z machu, ale aj na informácie ohľadom ošetrovania a pestovania orchideí. Páry, ktoré plánujú v blízkej dobe uzavrieť manželstvo, ocenia ukážku práce Milana Dopistu na tému svadobné kytice. Počas celej výstavy bude Nitrianska bonsajová škola ukazovať, ako sa majú správne tvarovať bonsaje a aké nástroje treba pri tom použiť. Zároveň bude prebiehať poradenstvo k tejto problematike. Rovnako predvedie počas celej výstavy Čajovňa dobrých ľudí špeciálne čajové čínske rituály v kung fu štýle. Zároveň bude prebiehať ochutnávka a porovnávanie rôznych druhov čajov.

VÝSTAVA: Flóra Bratislava 2016
Rôzne druhy umelých kvetov. Foto: SITA

Súčasťou výstavy bude súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov Flora Cup 2018. Návštevníci sa môžu tešiť na 23. ročník tejto voňavej súťaže. Témami tohtoročnej súťaže sú kytica, závesná dekorácia a zosadzovaná nádoba a posledná je dekorácia do výkladu. Všetky štyri súťaže budú prebiehať v kategórii junior aj senior.

Cena vstupeniek je 6 eur pre dospelú osobu, cena zľavnenej vstupenky je 4 eurá. Návštevníci môžu využiť aj skupinovú zľavu a pri 20 vstupenkách dostanú dve zadarmo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk