Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10259839_10201793691518190_8753226562990325095_n.jpg
ilustračné: Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk pes
24. januára 2018 Podujatia a akcie Bratislava od Simona Jurigová Diskusia()

Nádherní štvornohí miláčikova rozštekajú Petržalku

Hovorí sa, že najlepší priateľ človeka je pes. Toto určite potvrdí väčšina milovníkov zvierat. Pre tých, ktorí milujú tieto úžasné zvieratá, sa chystá Národná výstava všetkých plemien psov.

Toto veselé podujatie sa bude konať v Inchebe v nedeľu 18. februára. Celý program začína o 7.30 hod. prijímaním psov na výstavu. Príjem psov bude pokračovať až do 11. hodiny. Medzi 9.30 a 14.30 hod. bude prebiehať posudzovanie v kruhoch. Tí úspešnejší si budú môcť vyzdvihnúť svoje ceny medzi 10. a 17. hodinou. Pre návštevníkov budú atraktívne predkolá súťaže Junior Hangling, ktoré budú prebiehať od 13.00 až do 14.45 hod. Záverečná súťaž sa začne krátko po ukončení predkôl, o 15. hodine.

Návštevníci sa môžu tešiť napríklad na Veľkú cenu národných plemien, na najkrajšieho jedinca z neuznaných plemien FCI, najkrajšieho jedinca z triedy čestnej a aj na najkrajšiu chovateľskú stanicu. Najzaujímavejšou kategóriou bude určite súťaž o najkrajšieho psa výstavy Best in show. Súťaže budú prebiehať v kategóriách mladšieho dorastu, mladých, stredných, otvorená, pracovná, veteránov či šampiónov.

Zviera pes pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Organizátori dbajú aj na zdravie zvierat

Organizátori výstavy budú dbať na to, aby mali zvieratá veterinárny preukaz s platnými očkovaniami proti besnote, psinke, parvoviróze a hepatitíde minimálne 21 dní a maximálne 1 rok pred výstavou alebo podľa dĺžky platnosti vakcíny. Zároveň je na výstave prísne zakázaný predaj šteniat.

Handling pre tých najmladších

Handling je kynologický pojem, ktorý sa používa na predvedenie psa v kruhu. Vystavovatelia sa snažia predviesť psa tak, aby vynikli jeho dobré vlastnosti a jeho drobné nedostatky sa neukázali. Do súťaže na výstave sa môžu zapojiť aj tí, ktorí sa nezúčastnia na výstave. Počas Národnej výstavy psov sa bude súťažiť v kategórii od 9 do 13 rokov a od 14 do 17 rokov vystavovateľa.

Túto výstavu organizuje Slovenská kynologická jednota.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X