Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
mestské kúpalisko
ilustračné: SITA
9. augusta 2017 Zaujímavosti od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk

Nadpriemerné teploty vylákali ľudí k vode, návštevnosť bratislavských mestských kúpalísk láme rekordy

Návštevnosť bratislavských mestských kúpalísk dosiahla minulý týždeň rekordné čísla návštevnosti. Počas extrémne horúcich dní od 31. júla do 6. augusta našlo na bratislavských kúpaliskách osvieženie celkom 62 369 návštevníkov.

Dôvodom tohto zvýšeného záujmu o kúpanie je horúce letné počasie. Vzhľadom na vysoké teploty vonku sa príspevková mestská organizácia STaRZ rozhodla aj pre znížené vstupné na mestských kúpaliskách v popoludňajších hodinách vrátane víkendov. Bratislavské mestské kúpaliská Rosnička, Delfín, Tehelné pole, Zlaté piesky, Rača, Krasňany a Lamač súčasne predĺžili otváracie hodiny od 1. augusta do 10. augusta až do 20. hodiny.

„Minulotýždňové tropické horúčavy nás všetkých veľmi potrápili a Bratislavčania viac ako po iné razy vyhľadávali osvieženie a únik pred horúčavou na bratislavských kúpaliskách, ktorých návštevnosť lámala rekordy. Hlavné mesto sa snažilo vytvoriť čo najvhodnejšie podmienky, aby svojim obyvateľom uľahčilo lepšie zvládnutie vysokých teplôt v meste,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Vďaka symbolickému vstupnému kúpaliská Rosnička a Lamač zaznamenali naplnenie maximálnej kapacity kúpaliska. Maximálna kapacita Kúpaliska Rosnička je 2 900 osôb a Kúpalisko Lamač má kapacitu 500 osôb. Ďalšími kúpaliskami, ktoré sa k svojim maximálnym kapacitám priblížili sú kúpaliská Delfín s kapacitou 2 000 osôb a Tehelné pole s kapacitou 3 000 osôb. Vysokú návštevnosť zaznamenali aj ostatné bratislavské mestské kúpaliská Tehelné pole, Rača či Krasňany.

Tradične najnavštevovanejším kúpaliskom v správe STaRZ je kúpalisko Rosnička v Dúbravke. Počas minulého týždňa ho navštívilo spolu 16 191 návštevníkov. Druhým najnavštevovanejším bratislavským kúpaliskom sa stali Zlaté piesky, ktoré navštívilo minulý týždeň až 15 229 návštevníkov.

Od začiatku letnej sezóny ku dnešnému dňu navštívilo kúpaliská v správe STaRZ celkom 203 217 osôb, čo je o 48 038 osôb viac ako za celú minuloročnú sezónu, kedy bolo menej priaznivé počasie počas leta. Zvýšený záujem tráviť horúce dni na kúpaliskách zapríčinilo aj zníženie vstupného na letné mestské kúpaliská v popoludňajších hodinách od 16. hodiny vrátane víkendov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X