Nadrozmerného odpadu sa v Petržalke tento rok môžete zbaviť o mesiac skôr

Velkokapacitny kontajner odpad olo velkorozmerny.jpg
Foto: ilustračné, www.kontajner.eu

Mestská časť zabezpečí, aby kontajnery nezaberali zelené plochy a nepoškodzovali miestnu zeleň.

Petržalka začne tento rok so zberom nadrozmerného odpadu o mesiac skôr ako zvyčajne. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Mestská časť už tradične na jar a na jeseň pristavuje pre svojich obyvateľov veľkokapacitné kontajnery pre nadrozmerný odpad. Tento rok začala samospráva s jarným zberom o mesiac skôr a vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu nezverejnila harmonogram pristavenia kontajnerov na celé jarné plánované obdobie, ale iba na nasledujúce dva týždne,“ uviedla hovorkyňa.

Bez poškodenia zelene

Tento rok sa postaráme o to, aby kontajnery nezaberali zelené plochy a nepoškodzovali miestnu zeleň. Zamestnanci oddelenia životného prostredia v spolupráci s referátom správy verejných priestranstiev vytypovali lokality, kde budú kontajnery pristavené,“ informovala vedúca oddelenia životného prostredia Daniela Vašková Kasáková a dodala, že lokality sa každý rok obmieňajú.

Prvé zelené kontajnery budú pristavené v utorok 9. marca na uliciach Starhradská, Topoľčianska a Holíčska.

Vo štvrtok 11. marca ich Petržalčania nájdu na Smolenickej, Šintavskej, Znievskej a Strečnianskej ulici. Kontajnery budú pristavené v uvedené dni vždy o 12.00 a budú ich odvážať v rovnaký deň o 18.00 hod.

Niektoré druhy odpadu

Obyvatelia môžu do týchto kontajnerov ukladať iba niektoré druhy odpadu – drevený, čalúnený nábytok, skrine, police, stoličky, koberce a podobne, pričom tento odpad musí byť upravený tak, aby zaberal čo najmenej miesta, ďalej sanitu v celku, elektrické spotrebiče a čisté kovy.

Mestská časť nebude odoberať pneumatiky, bioodpad, nebezpečný a chemický odpad ani drobný stavebný odpad,“ upozornila hovorkyňa.

Aktuálny harmonogram pristavenia veľkokapacitných kontajnerov nájdu obyvatelia na webovej stránke Petržalky. „V prípade ďalších informácií môžu kontaktovať oddelenie životného prostredia mestskej časti e-mailom alebo telefonicky,“ uzavrela.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk