Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Velkokapacitny kontajner odpad olo velkorozmerny.jpg
Foto: ilustračné, www.kontajner.eu

Nadrozmerného odpadu sa v Petržalke tento rok môžete zbaviť o mesiac skôr

Mestská časť zabezpečí, aby kontajnery nezaberali zelené plochy a nepoškodzovali miestnu zeleň.

Petržalka začne tento rok so zberom nadrozmerného odpadu o mesiac skôr ako zvyčajne. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Mestská časť už tradične na jar a na jeseň pristavuje pre svojich obyvateľov veľkokapacitné kontajnery pre nadrozmerný odpad. Tento rok začala samospráva s jarným zberom o mesiac skôr a vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu nezverejnila harmonogram pristavenia kontajnerov na celé jarné plánované obdobie, ale iba na nasledujúce dva týždne,“ uviedla hovorkyňa.

Bez poškodenia zelene

Tento rok sa postaráme o to, aby kontajnery nezaberali zelené plochy a nepoškodzovali miestnu zeleň. Zamestnanci oddelenia životného prostredia v spolupráci s referátom správy verejných priestranstiev vytypovali lokality, kde budú kontajnery pristavené,“ informovala vedúca oddelenia životného prostredia Daniela Vašková Kasáková a dodala, že lokality sa každý rok obmieňajú.

Prvé zelené kontajnery budú pristavené v utorok 9. marca na uliciach Starhradská, Topoľčianska a Holíčska.

Vo štvrtok 11. marca ich Petržalčania nájdu na Smolenickej, Šintavskej, Znievskej a Strečnianskej ulici. Kontajnery budú pristavené v uvedené dni vždy o 12.00 a budú ich odvážať v rovnaký deň o 18.00 hod.

Niektoré druhy odpadu

Obyvatelia môžu do týchto kontajnerov ukladať iba niektoré druhy odpadu – drevený, čalúnený nábytok, skrine, police, stoličky, koberce a podobne, pričom tento odpad musí byť upravený tak, aby zaberal čo najmenej miesta, ďalej sanitu v celku, elektrické spotrebiče a čisté kovy.

Mestská časť nebude odoberať pneumatiky, bioodpad, nebezpečný a chemický odpad ani drobný stavebný odpad,“ upozornila hovorkyňa.

Aktuálny harmonogram pristavenia veľkokapacitných kontajnerov nájdu obyvatelia na webovej stránke Petržalky. „V prípade ďalších informácií môžu kontaktovať oddelenie životného prostredia mestskej časti e-mailom alebo telefonicky,“ uzavrela.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X