Nadstavba škôlky v Záhorskej Bystrici za 800-tisíc eur bude hotová do konca októbra

Zahorska bystrica materska skola fcb.jpg
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Deti zatiaľ umiestnia v prízemnej časti materskej školy, v Spoločenskom dome, v multifunkčnej hale aj na fare.

Nadstavbu materskej školy v bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica dokončia v októbri, práce na nadstavbe stáli 800-tisíc eur, z toho 640-tisíc hradila mestská časť z eurofondov a zvyšok zo svojho rozpočtu. Revitalizovali aj areál škôlky za 50-tisíc eur.

Do škôlky v pondelok nastúpilo 190 detí v ôsmich triedach. Dočasne ich umiestnili v prízemnej časti materskej školy, v Spoločenskom dome, v multifunkčnej hale či na faru. Uviedla to v tlačovej správe šéfredaktorka novín Naša Bystrica Silvia Vnenková.

Okrem 190 škôlkárov v pondelok v Záhorskej Bystrici začal nový školský rok aj pre 77 prvákov základných škôl, pre ktoré otvorili štyri triedy. Žiaci nastúpili do školy s vynoveným areálom, chodníkom, lavičkami a upravenými zelenými plochami.

Dokopy navštevuje základnú školu v Záhorskej Bystrici 514 detí, čo je oproti minulému roku o 37 viac. „Mestská časť sa vysporiadala aj s nedostatkom učiteľov a nepedagogických zamestnancov,“ uviedla Vnenková s tým, že Záhorská Bystrica očakáva fungovanie školy aj škôlky bez akýchkoľvek problémov.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom