Nahá žena na Veľkom Draždiaku vyvolala rozruch, nuda pláž sa tu totiž nenachádza

Drazdiak naha zena.jpg
Foto: BratislavaDen.sk, www.cas.sk - koláž BratislavaDen.sk

Nuda pláž na Veľkom Draždiaku síce nie je, no táto žena si povedala, že jej to nezabráni chodiť úplne nahá.

Na prírodnom kúpalisku Veľký Draždiak v Petržalke nie je žiadna nuda pláž, no napriek tomu sa jedna z návštevníčok rozhodla vyzliecť donaha. Počas opaľovania na deke v súkromí by to možno až tak neprekážalo, keby sa úplne vyzlečená neprechádzala medzi ostatnými návštevníkmi.

To mnohých pobúrilo a dokonca ju niektorí zachytili na kamery. Jeden takýto záznam zverejnil aj Nový čas. Mnohí diskutujúci sa pohoršovali a konštatovali, že sa na jazero chodia kúpať aj rodiny s deťmi a takéto incidenty sú poburujúce. Iní zas naopak tvrdili, že nahota je prirodzená a žena sa nemá za čo hanbiť.

Čo teda s nahotou na verejnosti? Môže byť posudzovaná ako priestupok proti verejnému poriadku pre vzbudenie verejného pohoršenia, alebo dokonca aj ako trestný čin výtržníctva, podľa závažnosti. Opýtali sme sa Mestskej polície Bratislava a aj Policajného zboru Bratislava, či tento prípad riešia a či ide o priestupok. Ako nám odpovedala policajná hovorkyňa Silvia Šimková, tento prípad polícii nikto neoznámil. Až po zverejnení príspevku bude tento incident prešetrený a podľa slov hovorkyne, na základe záverov objasňovania bude udalosť vyhodnotená v zmysle zákona.

Hovorkyňa Mestskej polície Bratislava uviedla, že tento prípad neregistrujú. Zároveň však dodala: „V prípade, ak sa niekto obnažuje na mieste verejnosti prístupnom a vzbudí tým verejné pohoršenie, je možné osobu riešiť v zmysle zákona o priestupkoch priamo na mieste v blokovom konaní do výšky 33 eur. V správnom konaní hrozí priestupcovi pokuta až do výšky 100 eur.“ Taktiež vyzýva ľudí, aby neváhali kontaktovať Mestskú políciu Bratislava v prípadoch, ak sa stanú svedkami páchania akéhokoľvek protiprávneho konania.

Veľký Draždiak tiež nie je oficiálne kúpalisko a každý sa tam môže kúpať len na vlastné riziko. Problémom totiž je elektrické vedenie veľmi vysokého napätia, ktoré je vedené ponad jazero. V jazere sa tiež nachádza stavebný odpad a nebezpečné betónové kvádre, na ktorých hrozia poranenia. Počas letnej sezóny je tu ale zakázaný vstup so psom. Nájdete tu občerstvenie a detské ihrisko.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk