Naháňačka ako z filmu: Bratislavčan unikal pred rakúskymi policajtmi, nezastavil ho ani výstrel

auto, rýchla jazda
Foto: ilustračné, Gettyimages

Vodiča chytila rakúska polícia až v Bratislave. Hliadka sa ho pokúsila opakovane zastaviť.

Ak stretnú vodiči na cestách políciu, väčšina z nich nechce spôsobiť problémy a riadia sa pokynmi hliadky. Čo však v prípade, ak vodič vezme nohy na plecia a začne unikať?

Podobný incident riešila rakúska polícia v obci Eckhartsau. Zastavila auto značky Renault s EČV Bratislavy. Vodič uviedol nepravidé údaje a keď ho polícia konfrontovala, na aute utiekol.

Hliadka začala muža prenasledovať smerom na Slovensko. Auto sa nepodarilo zastaviť ani po opakovaných výzvach. Vodič nezastavil ani po uzávere cesty služobnými autami.

Jeden z policajtov prestrelil unikajúcemu autu pneumatiku, no Bratislavčan pokračoval v jazde. Hoci autu opadla pneumatika, išlo ďalej na disku. Na Bosákovej ulici v Petržalke muž odparkoval a chcel utiecť, no hliadky ho zadržali a eskortovali na policajné oddelenie.

Zistilo sa, že 49-ročný Bratislavčan má dva zákazy viesť motorové vozidlo. Polícia skonštatovala, že k zraneniu osôb alebo k spôsobeniu škody nedošlo. Proti mužovi sa začalo trestné stíhanie vo veci trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

auto
Auto, na ktorom unikal vodič. Foto: Facebook/ Polícia SR - Bratislavský kraj

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom