Nájazdová vetva Einsteinova v smere na Most SNP zostáva zatvorená

BRATISLAVA: Oprava nájazdovej vetvy na Most SNP
Foto: SITA/Branislav Bibel

Poškodenie obrubníkov je väčšie, ako predpokladali, termín otvorenia je neznámy.

Nájazdová vetva z Einsteinovej ulice v smere od Prístavného mosta na most SNP smerom do centra zostáva zatvorená, termín otvorenia ešte nie je známy. Informoval o tom dnes primátor Bratislavy Matúš Vallo na svojej oficiálnej facebookovej stránke. „Obhliadkou stavby sme zistili, že poškodenie obrubníkov s prídlažbou je väčšie, ako sme predpokladali pred začatím prác,“ uviedol Vallo.

Podľa bratislavského primátora zhotoviteľ rekonštrukčných prác mestu ponúkol, že najskôr opraví vozovku a neskôr vybúra obrubníky a prídlažbu a nahradí ich novými, čo však mesto považovalo za predzvesť nekvalitne odvedenej práce. „Preto sme sa rozhodli, že v záujme kvality opravy budeme radšej akceptovať predĺženie prác,“ dodal Vallo.

Mesto požiadalo okresný úrad o dočasné sprejazdnenie tejto opravovanej nájazdovej vetvy pri obmedzenej rýchlosti. „V súčasnosti spresňujeme so zhotoviteľom lehotu predĺženia prác, ktorá bude závisieť od termínu obstarania potrebného materiálu. Po jeho dodaní bude zhotoviteľ pokračovať v rekonštrukcii nájazdovej vetvy,“ povedal Vallo a dodal, že o aktuálnom stave prác bude mesto ľudí informovať.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk