Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
mestské zastupiteľstvo, primátor
ilustračné: SITA
30. septembra 2018 Správy BratislavaKomunálna politika Bratislava od BratislavaDeň.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Najbližšie zasadnutie bratislavského mestského zastupiteľstva bude vo štvrtok

Pokračovať tak bude rokovanie zo štvrtka 27. septembra.

Najbližšie zasadnutie bratislavského mestského zastupiteľstva bude vo štvrtok 4. októbra. Pokračovať tak bude rokovanie zo štvrtka 27. septembra. Poslanci na konci septembra nestihli prerokovať všetky body, ktoré im primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal vo štvrtok predložil. Zastupiteľstvo sa tak skončilo skôr s tým, že pokračovať bude začiatkom októbra. Hovoriť mali poslanci aj o parkovacej politike v meste. Za celý rokovací deň sa k nej však nedostali. Prednosť mali tentokrát body o majetku mesta, poslanci sa tak dohodli na začiatku rokovania.

Primátor Ivo Nesrovnal sa chce k parkovacej politike v meste stále vrátiť. Mestskému zastupiteľstvu chce na najbližšom, štvrtkovom, rokovaní mestského parlamentu opäť predložiť na schválenie návrh na zavedenie pravidiel parkovania v Bratislave. Naposledy sa mestské zastupiteľstvo parkovaním v meste malo zaoberať koncom júna, nakoniec sa však k nemu poslanci nedostali, pretože rokovanie nedokončili. Už niekoľkýkrát mali poslanci na stole návrh Dodatku Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou. Po viacerých neúspešných pokusoch o jeho schválenie ho poslancom opäť predkladal primátor Ivo Nesrovnal. Viackrát sa poslanci s primátorom pri tomto bode pohádali alebo sa k jeho prerokovaniu vôbec nedostali. Túto tému z rokovania primátor už aj viackrát stiahol.

Z parkovacej politiky v meste sa stala kauza a zavedenie pravidiel parkovania sa stále odďaľuje. „Okrem zvýhodnenia pre Bratislavčanov s trvalým pobytom v rámci zlepšenia parkovania v hlavnom meste by to súčasne znamenalo aj viac peňazí pre mesto na jeho rozvoj,“ poznamenala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer. Všeobecne záväzné nariadenie, ktoré určuje pravidlá parkovania v meste, platí od 1. marca minulého roka. Aby však mohli bratislavské mestské časti parkovaciu politiku praktizovať, musí byť schválený dodatok k štatútu. Dodatok k Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy upravuje kompetencie hlavného mesta a mestských častí v užívaní ciest I. až IV. triedy. Zároveň splnomocňuje mestské časti schváliť VZN v miestnom zastupiteľstve, ktoré bude obsahovať najmä úpravu výšky úhrady za dočasné parkovanie, spôsob platenia úhrady a preukázania jej zaplatenia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X