Najbohatšiemu človeku na svete, Elonovi Muskovi, sa na twitteri páčil článok o otočenej pyramíde v Bratislave

Elon musk pyramida kolaz.jpg
Foto: SITA, maps.google.com - koláž BratislavaDen.sk

Elon Musk oceňuje dizajn našej bratislavskej otočenej pyramídy, budovy slovenského rozhlasu.

Článok zdieľala stránka na Twitteri s názvom Atlas Obscura, ktorá napísala, že ide o obrátený pyramídový dizajn budovy vynikajúcej uprostred mestského prostredia Bratislavy. A v utorok večer označil článok na Twitteri o našej obrátenej pyramíde „lajkom“ aj najbohatší človek na svete, Elon Musk.

Ako píše Atlas Obscura, najskôr bola budova pridaná na zoznam najškaredších budov na svete. My vieme, že v samotných obyvateľoch stále pôsobí kontroverzne. Pyramídová budova bola navrhnutá v tom čase veľmi unikátne, z ocele a na slnku vďaka tomu žiari na oranžovo.

Elon musk pyramida.jpg

Budova bola dokončená v 1985, kedy začalo aj jej prvé vysielanie. Stále sa tu nachádza slovenská verejnoprávna rozhlasová a televízna stanica. Ako hovorí článok Atlas Obscura, medzi ľuďmi sa dokonca objavili povesti o tom, že tvar budovy skutočne ovplyvňuje tok energie, alebo že bola budova postavená podľa Veľkej pyramídy v Gíze.

Výnimočná je aj budova zvnútra. Nachádza sa tu jeden z najväčších orgánov na Slovensku a jej hala má špeciálne akustické vlastnosti. Zaujímavosťou, s ktorou prišiel web je, že dokonca Viedenská filharmónia tu nahráva svoje skladby, a tiež tu dokonca údajne nahrala svoje klasické polyfónne zvonenia Nokia.

V roku 2017 bola dokonca stavba rozhlasu vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku. Isto aj preto, že je vynikajúcim odrazom stredoeurópskej modernistickej architektúry.

Screenshot 2021 02 23 at 17.38.15.jpg

Screenshot 2021 02 23 at 17.38.31.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk