Nájdite sa so zvieratkom z útulku opäť prichádza na zadné nádvorie obchodného domu Aupark

Kolaz adoptuj ma najdite sa animal hero.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

S podujatím sa spája s odovzdávaním cien Animal Hero Slovakia.

Charitatívne podujatie Nájdite sa so zvieratkom z útulku organizuje už 12. ročník na zadnom nádvorí obchodnému domu Aupark v Bratislave pri Sade Janka Kráľa v sobotu 27. mája od 10.00 do 16.00 hod. Podujatie podporí slovenské útulky v adopcii opustených a týraných zvierat a na ich druhú šancu v novej rodine. Informovala o tom iniciatíva Zvierací ombudsman v tlačovej správe.

Počas tohto ročníka sa okrem rôznych interpretov predstaví 10 útulkov z celého Slovenska. Pripravený bude aj detský program v podobe divadelno-pesníčkovej šou. S podujatím sa spája s odovzdávaním cien Animal Hero Slovakia. Tie udeľuje iniciatíva Zvierací ombudsman jednotlivcom alebo kolektívu, ktorí sa v priebehu roka zaslúžili o šírenie pozitívneho príkladu v oblasti ochrany zvierat.

Výber nominácií na ocenenie je skutočne každý rok náročný. Na Slovensku je ochrana týraných zvierat dlhodobo tak zanedbávaná až bagatelizovaná téma, že si nevieme predstaviť situáciu, keby zodpovednosť štátu neprevzali do rúk dobrovoľníci z útulkov, ktorí na úkor svojho vlastného času, mnohokrát za vlastné financie suplujú úlohu štátu v starostlivosti o nechcené zvieratá. Pre nás sú hrdinovia všetci ľudia, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomáhajú zvieratám v núdzi,“ uviedla iniciatíva Zvierací ombudsman.

Iniciatíva ďalej vysvetľuje, že podujatie nie je jediný spôsob, ako podporujú adopcie a dočasné domovy pre zvieratá bez domova. Prostredníctvom online adopčnej aplikácie Nájdite sa si môžu ľudia kedykoľvek pozrieť ponuky zapojených útulkov z celého Slovenska a nájsť nového člena rodiny.

Najväčšie adoptívne podujatie na Slovensku organizuje občianske združenie Fallopia a jej iniciatíva Zvierací ombudsman.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk