Nájdite sa so zvieratkom z útulku. V utorok si ho v Horárni môžete adoptovať

pes, zviera
ilustračné: pixabay.com

Útulky z celého Slovenska budú v utorok v Horárni v Horskom parku opäť ponúkať svojich zverencov na adopciu. Už 14. ročník podujatia Nájdite sa so zvieratkom z útulku organizuje Aliancia združení na ochranu zvierat.

Hľadať nový domov si bude asi 50 psíkov a niekoľko mačiek. Ako informovala Dorota Kráková z Aliancie, prihlásených je desať útulkov od Žiliny cez Banskú Štiavnicu až po Komárno a Dunajskú Stredu. Na akcii sa zúčastnia aj združenia na ochranu zvierat, ktoré budú prezentovať svoju činnosť a možnosti pomoci útulkom. V Horárni si takto našlo domov už viac ako 230 zvierat.

Ambasádorkou akcie je herečka a moderátorka Kristína Farkašová, ktorá má psíka z útulku. Akciu podporujú aj ďalšie známe osobnosti, napríklad Elena Vacvalová, bývalá premiérka Iveta Radičová, herec Juraj Slezáček, Pyco, Zuzka Haasová či Zdenka Predná.

Pripravený bude aj zaujímavý program. Okrem možnosti prejsť sa so psíkmi bude na deti čakať program s odborníkmi z prvej slovenskej indoorovej haly pre psy, dozvedia sa tipy, ako naučiť psíka poslušnosti, bude možné si tu kúpiť originálne ručne robené obojky a vôdzky. Pokračovať bude aj zbierka na zriadenie inštitútu zvieracieho ombudsmana, ktorého úlohou bude nielen pomoc zvieratám a útulkom, ale aj snaha o prijatie komplexného Zákona o ochrane zvierat, ktorý Slovensko zatiaľ nemá.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk