Najdlhšie zosobášený pár Ružinova je spolu skoro 69 rokov

SITA

Víťazmi v ružinovskej súťaži o najdlhšie zosobášený pár sa stali manželia, ktorí v decembri oslávia 69 rokov spolužitia. Manželia Božena a Arnošt Kašparecovci majú viac ako deväťdesiat rokov a zosobášili sa v roku 1946.

Do súťaže, ktorú Ružinov vyhlásil pri príležitosti Národného týždňa manželstva, sa zapojilo 30 manželských dvojíc. Najmenej spolu strávených rokov prežil manželský pár, ktorý sa zosobášil pred 50 rokmi. Víťazmi súťaže sa stali manželia Kašparecovci, ktorí spolu žijú takmer 69 rokov, no stále sršia dobrou náladou a optimizmom, priblížila Štrosová. „Aj keď sa pohádame, musíme sa rýchlo udobriť,“ prezradil recept na šťastné manželstvo 92-ročný Arnošt Kašparec. Jeho manželka, pani Božena, dopĺňa, že sa vždy po hádke teší na to, ako svojmu manželovi odpustí.

Mestská časť Ružinov pre súťažiace páry zorganizovala spoločné stretnutie. „Keď sme zistili, aký veľký záujem súťaž medzi seniormi vyvolala, tak sme sa rozhodli, že všetkých pozveme, aby sa spoznali aj navzájom,“ priblížil starosta Ružinova Dušan Pekár s tým, že všetky zúčastnené dvojice od mestskej časti získali certifikáty dlhoročného manželstva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk