Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bicykel
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
10. júna 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Najlepší súťažiaci kampane Do práce na bicykli dostali ocenenia

Slávnostné vyhodnotenie výsledkov kampane a ocenenie najlepších bratislavských súťažiacich sa konalo vo štvrtok v Červenom salóniku Primaciálneho paláca. Bratislava sa s cieľom podporiť cyklistickú dopravu v meste a spropagovať alternatívne druhy dopravy do kampane zapojila po druhýkrát.

Primátor ocenil deväť súťažiacich v dvoch kategóriách, z toho jeden súťažiaci vyhral v dvoch kategóriách. V kategórii najviac najazdených kilometrov ocenil jeden štvorčlenný tím a jedného jednotlivca a v kategórii najviac absolvovaných jázd taktiež ocenil jeden štvorčlenný tím a jedného jednotlivca. Primátor na záver vyžreboval v bonusovej kategórii jedného víťaza, ktorý v máji absolvoval aspoň 2/3 ciest do a z práce na bicykli s minimálnym počtom 27 jázd.

Oceneni_cyklisti_fb.jpg
www.facebook.com

Súťaž Do práce na bicykli sa konala v mesiaci máj na celom území Slovenska, zapojili sa do nej viaceré samosprávy. Samosprávy registráciou vytvorili možnosť a priestor, aby sa tejto súťaže mohli zúčastniť a registrovať tímy (dvojčlenné až štvorčlenné) za firmy a organizácie, ktoré majú svoje sídlo v danom meste.

Bratislava mala v tomto roku najviac zaregistrovaných tímov – až 440 tímov. Bratislavskí súťažiaci uskutočnili spolu 24 859 jázd do práce a z práce na bicykli počas monitorovacieho obdobia. Spolu dokopy najazdili 221 108,9 km, čím ušetrili 61 116,5 kg oxidu uhličitého.

Výsledky súťaže Do práce na bicykli 2016 v Bratislave

1a) kategória najviac najazdených km – tím:

Cyklo-turistický klub GBELY – 4 579,29 km
členovia tímu:
• 1. Janka Dermeková
• 2. Rudolf Hanzalík
• 3. Daniel Knotek
• 4. Norbert Ištók

1b) kategória najviac najazdených kilometrov – jednotlivec

• Rudolf Hanzalík – 1 673,77 km

2a) kategória najviac absolvovaných jázd – tím

Tím „Pokročilá Technológia“ – 150 jázd
členovia tímu:
• 1. Robert Žajdlík
• 2. Juraj Sláva
• 3. Jozef Horváth
• 4. Tomáš Pavlík

2b) kategória najviac absolvovaných jázd – jednotlivec

• Robert Schnürmacher – 50 jázd

3) bonusová kategória

Pavel Hrica z Nadácie Pontis z registrovaného tímu „Pontisáci, tí lepší“ (absolvoval 30 jázd s počtom 100 najazdených kilometrov). Bol vyžrebovaný náhodne priamo na odovzdávaní ocenení.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X