Najnovšia internetová výzva zasiahla už aj Bratislavu. Zúčastniť sa jej môžete aj vy

Trashtag vrakuna kuruc bratislava vyzva.jpg

To, že internet je miesto neobmedzených možností a šialených výziev, vie každý. Tentokrát ale svet konečne prišiel s plnohodnotnou výzvou, ktorá by aspoň o niečo mohla zmeniť svet k lepšiemu. Staorsta Vrakune, Martin Kuruc, sa k tejto výzve pyšne prihlásil tiež a vyzýva aj všetkých Bratislavčanov.

Internetom sa v súčasnosti šíri asi jedna z najkrajších a najhodnotnejších výziev doteraz. Martin Kuruc sa do tejto výzvy tiež zapája a na sociálnej sieti usporadúva hneď niekoľko udalostí a zároveň výziev k dobrovoľným občianskym brigádam.

Cieľom výzvy je vyčistiť svoje okolie od odpadkov a ľudia vďaka nej pomáhajú prírode. Pod hasthagom #Trashtag následne pridávajú na sociálne siete porovnávacie fotky, kde ukazujú, ako vybrané miesto zbavili odpadkov. A mestská časť Vrakuňa sa tiež rozhodla pridať k tejto celosvetovej výzve. Zároveň však vyzýva aj všetkých ostatných obyvateľov Bratislavy a okolia, aby sa tiež pripojili a zúčastnili sa upratovania každú prvú sobotu v mesiaci od 9.00 hod.

Upratovať sa budú miesta, pozemky a časti, ktoré nie sú v správe mestskej časti a mestská časť ich upratovať nemôže. Najbližšia brigáda sa bude konať už 6. apríla, tak nezabudnite. Stretnutie je pri Modrej lávke na Nábreží Malého Dunaja. Kontaktná osoba je pán Ján Lalík na telefónnom čísle 0911 543 541.

Ďalšia udalosť je 4. mája a 1. júna.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk