Pohrebisko označené ako III v antickej Gerulate je známe bohatou výbavou a zriedka sa vyskytujúcimi novými typmi šperkov z drahých kovov a minerálov.
Najnovšie výsledky uvedeného archeologického výskumu vedeného archeologičkou PhDr. Jaroslavou Schmidtovou nájdete na výstave, ktorá sa otvára pre verejnosť od 27. septembra v Múzeu Antická Gerulata v Rusovciach.
Archeologický výskum zaznamenal nálezy zo 16 hrobov, ktoré skrývali 26 náramkov, 500 korálikov. V hrobe dieťaťa archeológovia našli strieborné a bronzové ihlice, kostené náramky. V ďalšom hrobe sa na rukách ženy nachádzali na prstoch štyri prstene. Jeden z nich, pečatný, má gemu s egyptskými božstvami Sarapisom a Isdiou. Neobvyklá bola v pohrebisku prítomnosť nádob germánskeho pôvodu. Archeológovia sa domnievajú, že ide o znak inej etnickej príslušnosti pochovaných. Je možné, že ide o pôvod obyvateľov Panónie, ktorí pochádzajú z územia severne od Dunaja. Mince datujú pohrebisko do 4. storočia.
Na pohrebisku boli objavené aj nepatrné zvyšky textilu, pravdepodobne fragmenty z látky, ktorou boli prikryté telá mŕtvych. Nájdený železný predmet by zase mohol dokazovať existenciu dvojbrvnových krosien, či dokonca znalosť tkania tapisérií v rímskej provincii Panónia na území dnešného Slovenska.