Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pri_krizi_maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
28. októbra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Nájomné byty v Dúbravke zatiaľ stavať nebudú

Náhradné nájomné byty v Dúbravke na ulici Pri Kríži aj napriek stavebnému povoleniu zatiaľ stavať nebudú. O posunutie začiatku stavebných prác primátora Bratislavy Iva Nesrovnala požiadali bratislavskí mestskí poslanci na štvrtkovom rokovaní zastupiteľstva.

Odložiť práce na dome so 68 bytmi chcú dovtedy, kým nevyriešia situáciu s parkovacími miestami, ktoré v súčasnosti využívajú obyvatelia na tých miestach, na ktorých má byť bytový dom. Bratislava je podľa zákona, ktorý NR SR prijala v roku 2011, povinná zabezpečiť k 1. januáru 2017 náhradné bývanie pre ľudí, ktorí sú zapísaní v príslušných zoznamoch. O tom, či primátor štvrtkové uznesenie mestských poslancov podpíše, zatiaľ hovoriť nechcel.

Hlavné mesto SR Bratislava do konca tohto roka náhradné nájomné bývanie pre 580 žiadateľov nezabezpečí, pred novinármi to v septembri povedal Ivo Nesrovnal. Mestu tak hrozí, že bude doplácať rozdiel medzi trhovým a regulovaným nájomným reštituentom, čo je podľa bratislavského magistrátu suma približne štyri milióny eur ročne. Problém s reštituovanými bytmi v hlavnom meste by mohla vyriešiť spolupráca magistrátu s ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.

Ako uvádza ministerstvo vo svojom stanovisku, riešenie, okrem novej výstavby, hľadajú aj v kúpe už postavených bytov z peňazí, ktoré má na tento účel rezort dopravy vyčlenené. „Rokujeme s ministerstvom dopravy, kým to však nie je na papieri, nechcem sa k tomu vyjadrovať,“ spomenul vo štvrtok primátor po hlasovaní poslancov.

Poslanci primátora žiadajú aj o to, aby predložil analýzu výpočtu nákladov v sume troch miliónov eur, ktoré zapracujú do návrhu rozpočtu hlavného mesta SR Bratislavy na ďalší rok. Peniaze použijú pre 580 žiadateľov ako doplatok na regulovanie nájomného. Analýzu žiada mestské zastupiteľstvo predložiť na najbližšie zasadnutie komisie finančnej stratégie a pre správu a podnikanie s majetkom mesta Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X