Najprv na balkóne vysypali ortuť, neskôr podpálili dvere. Mužov hľadá polícia

hľadaní maldíci, polícia
KR PZ v Bratislave

Polícia vyšetruje vyčíňanie neznámych páchateľov, ktorí ešte v novembri minulého roka najprv rozsypali na balkóne rodinného domu na Vranovičovej ulici ortuť a o týždeň neskôr podpálili vchodové dvere.

Ako nás informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová, prvý skutok sa stal medzi 22. a 23. novembrom v čase od 17.00 do 14.30 hod. nasledujúceho dňa. Neznámy páchateľ na balkóne rodinného domu rozsypal neznámu látku, podľa vyjadrení hasičov a odborníka na likvidáciu odpadov išlo o ortuť. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi.

V súvislosti s týmto prípadom polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po mužovi vo veku 30 až 50 rokov, ktorý je vysoký približne 170 až 180 centimetrov, strednej postavy. Obuté mal čierne tenisky s bielou podrážkou, oblečené teplákové alebo jogingové nohavice šedej farby s bielym nápisom na ľavej strane a šedú mikinu s výstrihom v tvare V s kapucňou, pod ktorou mal tmavé tričko.

hľadaný muž, polícia
KR PZ v Bratislave

O týždeň neskôr, 30. novembra medzi 5.38 až 05.50 hod., v rovnakom dome niekto podpálil vchodové dvere. Škoda na vchodových dverách a okolitej fasáde sa vyšplhala na približne 3 000 eur. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci.

Policajti v tejto súvislosti pátrajú po dvoch mužoch vo veku približne 20 až 25 rokov. Obaja muži sú vysokí približne 165 až 175 centimetrov, štíhlej postavy. Jeden z nich mal oblečenú tmavú zimnú bundu s kapucňou a zapínaním na cvoky. Na sebe mal rifle s vyšúchaným vzhľadom, obuté mal zimné topánky s bielou podrážkou. Druhý muž mal na sebe tmavú zimnú bundu s kapucňou, tmavé nohavice a obuté tenisky. Pri sebe mal aj tmavý ruksak.

Akékoľvek informácie, ktoré by mohli polícii pomôcť pri stotožnení týchto osôb, môžu ľudia oznámiť na policajnej linke 158 alebo na telefónnom čísle 09610 34155 či osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk